دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) گفت:ان شاء الله در سال آینده کنفرانسی با موضوع کودکان مظلوم یمن که توسط رژیم سعودی مورد تهاجم قرار گرفته اند، برگزار خواهیم کرد.

سینا دادخواه با بیان پیامدهای اجرای طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی می‌گوید این طرح به مرگ فرهنگ می‌انجامد، چرا که در حال حاضر تنها بستر فرهنگ، فضای دیجیتال است.

وحید جلیلی در مراسم رونمایی کتاب «اینجا سوریه است» با بیان این‌که کمتر نویسنده ایرانی به بحران‌های منطقه‌ای پرداخته است، گفت: "این کتاب رسواگر مدعیان ادبیات رئالیستی در ایران است."

تقی علیقلی‌زاده تهیه‌کننده فیلم «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش بیان کرد که وعده‌هایی که برای نمایش این فیلم می‌شد وعده‌هایی ناراست بود و حاضر نشده است «رستاخیز» را آتش بزند.

علی قمصری در سی‌ودومین گام از پروژه‌ی «تار ایرانی» ویدیویی از اجرایش منتشر کرد که به همنوازی او و استاد محمدرضا اسحاقی اختصاص دارد.

اصفهان-پژوهشگر حوزه دین و مشاور خانواده گفت: انسان امروزی دچار بحران هویت شده و به اسم تفکر و اندیشه آزاد، آرامش از او گرفته شده است.

به مناسبت ششم محرم تصویری از شهید قاسم سلیمانی در ایام محرم در سوریه منتشر می‌شود.

جشنواره تابستانی تلویزیون با چهار شبکه سه، پنج، امید و کودک سیما ادامه دارد و فیلم‌هایی همچون "بوی پیراهن یوسف"، "سی و سه روز" و "نفوذی" را پخش می‌کند.

پیکر پاک شهید عین‌الله مصطفایی, شهید مدافع حرم بعد از چند سال مفقودی شناسایی شد. یکی از دوستان او در دست‌نوشته‌ای سعی کرده لحظاتی از زندگی آرمانی او را توصیف کند.

اسامی راه یافتگان به مرحله سراسری بخش معارفی جشنواره سی و ششم قرآن و عترت دانشجویان کشور نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

ایمان افشاریان، یکی از برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر، در اعتراض به وضعیت معیشتی هنرمندان تئاتر تندیسی را که از این جشنواره دریافت کرده بود به فروش گذاشت.

سلیمانی امیری در برنامه تلویزیونی سوره گفت:اگر نماز من مومن و روحانی، ابزاری شود برای به دست آوردن مقام و پول، نمازم نماز اموی است چون مغز ندارد و این مغز هم عبودیت و خضوع در برابر خداست.

عضو هیات‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی از برگزاری انتخابات این انجمن در اواخر مهر ماه یا اوایل آبان‌ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

رمان جدید «‌استفن کینگ»، نویسنده مشهور و پرفروش آمریکایی به رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز راه ‌یافت.

مراسم رونمایی از کتاب «باغ چنا»، سروده محمدحسین انصاری‌نژاد، با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب فارسی‌زبان به صورت مجازی برگزار شد.

کتاب «صد سال کاریکاتور در تهران» با گردآوری، تنظیم و نگارش جمال رحمتی منتشر شده است.