بر اساس آمار جدید بانک مرکزی، ارزش افزوده بخش ساختمان در نیمه نخست امسال 317.3 هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به دوره مشابه سال 3.1 درصد افزایش یافته است.

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: بودجه تحقیق و توسعه امسال نسبت به سال گذشته 4 برابر شده و این رقم در سال جاری بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان است.

مدیرکل دفتر بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی با اشاره به پیگیری مجدانه ساماندهی صندوق‌های قرض‌الحسنه، گفت: این موسسات نمی‌توانند بیشتر از پنج دستگاه کارت‌خوان داشته باشند.

وزیر نیرو با بیان اینکه از ایده تا بازار صنعت برق در این جشنواره و فن بازار دنبال می شود، گفت: در تابستان 1402 تامین برق بخش صنعت به 46.1 میلیارد کیلووات ساعت رسید و 10.1 میلیارد کیلووات ساعت برق بیشتری برای صنایع تامین ...

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از استقبال و علاقه سرمایه‌گذاران کشور روسیه برای توسعه تبادلات گردشگری بین جزیره جهانی قشم و کشور روسیه خبر داد.

معاون اقتصادی نخست وزیر حکومت افغانستان که در راس هیئتی در ایران به سر می‌برد، خواستار تسهیل دسترسی این کشور به بندر چابهار شد.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تأیید وجود شیل‌های نفتی در منطقه قالی‌کوه الیگودرز، گفت: جمهوری اسلامی برای اولین‌بار وارد بازار شیل‌های نفتی می‌شود.

در نشست مشترک مدیران ارشد هلدینگ‌های تاپیکو و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بر سر اقدامات مشترک در 4 حوزه تفاهم شد که با اجرای آنها شاهد سرمایه‌گذاری‌های کلان و بی‌سابقه در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایران خواهیم بود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دبیرخانه شورای توسعه مکران با بیان"سیاست‌های کلی توسعه دریامحور همه شمول است"گفت: برای تحقق اهداف توسعه‌ای نیازمند تشکیل سازمان توسعه مکران هستیم.

معاون سازمان سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد: سرمایه‌گذاری خارجی معتبر دولت سیزدهم، سه برابر میانگین 9 سال قبل از آن است و نزدیک به 200 درصد رشد را شاهد هستیم.

مصوبه هیات وزیران در مورد افزایش سود بازرگانی خودروهای سواری وارداتی ابلاغ شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مقرر شد از ماه آینده به تدریج هر کدام از پروژه‌هایی که مورد توافق روسای جمهور ایران و چین قرار گرفته بود، اجرایی شوند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نانو گفت: در ایران علی‌رغم کاستی‌ها، بالغ بر 50 کاتالیست مبتنی بر نانو در حوزه‌های مختلف پتروشیمی، فولاد و .. استفاده می‌شود و حجم بازار اولیه کاتالیست‌ها طبق آمار سال 1400 بالغ بر 4.6 هزار میل ...

رییس صندوق نوآوری با بیان اینکه این صندوق به عنوان نهاد تخصصی تأمین مالی فناوری، آمادگی دارد تا در کنار همه نهادهای علاقه‌مند به حوزه فناوری قرار گیرد، گفت: تمام تلاش ما در این دوره این است که دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان‌ ...

با منوط شدن پرداخت پاداش سوت‌زنان فرار مالیاتی به وصول مالیات و با توجه به فرآیند طولانی رسیدگی به پرونده‌های فرار مالیاتی شاهد بروز مشکلات متعددی برای گزارشگران فساد هستیم بنابراین یک پیشنهاد این است که پرداخت پاداش به ...

چین در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ به بزرگترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل و جایگزین ژاپن شد؛ به شکلی که صادرات خودروهای چینی ۵۸ درصد افزایش یافته است.

مکتب اقتصادی کلاسیک ها، حاکمیت بدون چون و چرای مکانیزم بازار بدون دخالت دولت در اقتصاد را مورد تأکید قرار می د ...