اظهارنامه مالیاتی، کارنامه مالی یک سال کاری شرکت یا شخص است که برای محاسبه مالیات به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌شود.

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح مالیات بر خانه‌های خالی را برای رفع ابهامات به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، مؤدیان مالیاتی تا پایان امروز فرصت دارند تا اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار را ارائه کنند که در این راستا، این سازمان شرایط پرداخت بدهی مالیاتی با ارائه چک را نیز اعلام کرده ...

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نهایی شدن و ابلاغ مالیات بر خانه های خالی به زودی خبر داد و گفت: اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم با رویکرد ایجاد پایه های مالیاتی در کمیسیون تصویب و وارد کار کارشناسی شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: نقدینگی و ارز تلاطم ایجاد می کند و روی همه کالاها و خدمات اثر می گذارد و مسکن هم متاثر از آن است.

یک اقتصاددان ضمن بررسی وضعیت اقتصادی کشور، با تاکید بر اینکه رشد اقتصاد در ایران منفی است، اظهار کرد: با توجه به این رشد منفی، رونق بازار سرمایه و ارزش معاملاتی آن که روزانه به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، باید ...

مهلت پرداخت مالیات مقطوع عملکرد سال 1398 مشاغل خودرویی 2 ماه تمدید شد.

حکم دیوان عدالت اداری در رابطه با ابطال یکی ازبخشنامه‌های معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور صادر شد.

رییس اتاق اصناف استان یزد گفت: دولت با معافیت مالیات کسب و کارها می‌تواند بخشی از فشار رکود اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در واحدهای تولیدی و اصناف را کاهش دهد.

معاون درآمدی سازمان امور مالیاتی گفت: مشاغل و اصناف مختلف برای تهیه و استفاده از دستگاه کارتخوان ۹ ماه فرصت خواهند داشت.

پیشنهاد سازمان مالیاتی در جهت تسریع و تسهیل در انجام امور مودیان مالیاتی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد.

عضو هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به بورسی شدن شرکت‌های تابعه گفت: منابع مالی حاصل برای توسعه شرکت‌ها و سایر سرمایه‌گذاری‌های صندوق صرف می‌شود.

حسن روحانی، رئیس جمهور در نامه‌ای به محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از موافقت معظم له با پیشنهاد دولت در خصوص آزادسازی و ساماندهی سهام عدالت قدردانی کرد.

تهران- ایرنا- رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با اشاره به اینکه صاحبان مشاغل خودرویی تکلیفی به تسلیم اظهارنامه مالیاتی ندارند، گفت: مالیات عملکرد سال ۹۸ این مودیان، به روال سال های گذشته، به صورت مقطوع تعیین می‌شود که ...

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازوکار اعتراض مودیان به میزان مالیات را تعیین کردند؛ که بر اساس آن، چنانچه مودی نظر مسئولان مربوط در تعدیل درآمد مشمول مالیات را نپذیرد برای رسیدگی به ما به تفاوت تا مبلغ مورد اعتراض مودی موض ...

رئیس اتاق اصناف البرز گفت: اگر دولت نمی‌تواند از صنوفی که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند حمایت مالی لازم را داشته باشد، لااقل مالیات سال ۹۸ آنها را ببخشد.