نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرگونه توثیق سهام شرکت‌های دولتی مشمول واگذاری برای اخذ تسهیلات را منوط به تایید کتبی وزیر امور اقتصادی و دارایی کردند.

نمایندگان مجلس، شرایط بررسی پرونده مودیان مالیات بر ارزش افزوده در دوره های سنوات 1387 تا 1397 را مشخص کردند.

نایب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری محصور مانند کیش که امکان کنترل مبادی ورودی و خروجی در آن وجود دارد، برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی گفت: طبق قانون جدید از یک متر تا چندین هزار متر خانه شامل مالیات بر خانه خالی می شود و از آن مالیات اخذ می کند و فقط منوط به خانه های زیر 150 متر نیست و مکانیزم آن مالیات بر اجاره به ...

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون ۲.۵ میلیون دستگاه کارت‌خوان در سطح کشور داریم که به هیچ وجه پرونده مالیاتی ندارد.

انحلال شرکت‌ با مسئولیت محدود دلایل گوناگونی می‌تواند داشته باشد که ورشکستگی و تصمیم تمام شرکا برای پایان شراکت مهم‌ترین دلایل آن است.

در حالی حدود 6 ماه از رونمایی طرح جهش تولید و تامین مسکن مجلس می‌گذرد که قرار است این طرح برای ساماندهی بازار مسکن فردا 29 دیماه در صحن علنی مجلس مطرح شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 جرئیات جلسه امروز که پیرامون موضوع مالیات بود را تشریح کرد.

با مصوبه امروز اعضای کمیسیون تلفیق در مناطق آزاد تجاری و صنعتی از ابتدای سال 1400 مالیات بر ارزش افزوده اخذ می شود.

روزنامه ایران در گفت وگو با فعالان تولید محتوا نوشت: برای جهت دهی به این سند باید نیاز بازار تعیین شود و فعالان بخش خصوصی نیاز بازار را می‌شناسند.

طبق تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان خودروهای عمومی، باری، تاکسی‌ها و خودروهای راه‌سازی باید اقدام به تکمیل اظهارنامه مالیاتی مشاغل خودرویی در مهلت تعیین شده در سال ۹۹ کنند.

ارتباط فردا یک شرکت PSP نیست ولی از معدود پرداخت‌یارهایی است که با بسیاری ازPSPهای بزرگ همچون تجارت الکترونیک پارسیان، ایران کیش و به‌پرداخت‌ ملت همکاری می‌کند.

محرمیان گفت: متقاضیان جدید ابزار‌های پرداخت، از بهمن ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی نمی‌توانند کارت‌خوان یا درگاه پرداخت داشته باشند.

سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح مالیات از خانه‌های خالی در این شورا خبر داد.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: اگر نتوانیم پایه‌های جدید مالیاتی را به نحوی که در سال ۱۴۰۰ برای خزانه قابل دسترس باشد، تعریف کنیم و یا بخشی از معافیت‌های مالیاتی را خاتمه ببخشیم، حتما مخالف افزایش درآمدهای مالیاتی نسبت به رقم پی ...

رئیس شورای عالی استان ها گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده، وظایف دولت را سنگین‌تر می‌کند اما ما به دنبال کاهش این وظایف و انجام آن ها توسط شوراها هستیم.

در ساده‌ترین تعریف، اتریوم یک زیرساخت آزاد مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است که می‌توان روی آن برنامه‌های کامپیوتری ...