مدیترانه تلاشی است با اضلاع و پیرنگ‌هایی متفاوت و جذاب که می‌توانست فیلمی نامی و ماندگار در سینمای مهجور مقاومت باشد اما شلوغ شدن این ابعاد منجر به کمرنگ شدن خط اصلی و مدافعین حرم شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم و متفکّر برجسته جناب آقای محمدرضا حکیمی را تسلیت گفتند.

طیبه فلکیان مدیر امور جشنواره‌ها و امور استان‌های انجمن سینمای جوانان ایران بیان کرد که از این به بعد برگزاری فیزیکی و آنلاین جشنواره فیلم کوتاه تهران شکل ثابت این رویداد می‌شود.

انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با انتشار پستی در حساب رسمی خود در اینستاگرام اعلام کرد که مجمع عمومی نوبت دوم انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و اولین مجمع عمومی انجمن سراسری صنفی به صورت مجازی برگزاری خواهد شد.

نخستین شماره نشریه دانشجویی «متریال تایمز» به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشکده مهندسی و علم مواد دانشگاه شریف (بلور) منتشر شد.

مرتضی صفاریان تعزیه خوان پیشکسوت با اشاره به اینکه ۸۲ سال است که به کار تعزیه مشغول و این کار را با عشق انجام می‌دهد از اجرای تعزیه در بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی خبر داد.

۲۸ مرداد سالروز درگذشت سیمین بهبهانی، معلم، نویسنده، شاعر و غزل‌سرای معاصر ایرانی است. اگرچه چند روزی از این مناسبت گذشته؛ خواندن هر مطلبی درباره او در هر زمانی خالی از لطف نیست و مثل شعرهای سیمین همیشه تازگی دارد.

سیمین امیریان نویسنده و کارگردان تئاتر درباره تازه ترین فعالیت ها و چاپ نمایشنامه هایش به صورت ۲ زبانه توضیحاتی ارائه داد.

نیما کرمی خانوادگی درگیرِ کرونا شدند و مراحل درمانی را در منزل می‌گذرانند؛ او همچنین اعلام کرد متأسفانه پدرش راهی بیمارستان شده است.

جدیدترین طرح‌های کارتونی سیدمسعود شجاعی طباطبایی با تاثیر از موضوعات روز افعانستان و مرتبط با آن منتشر شد.

حاج‌قاسم می‌گفت: زمانی که در جلسه با حسن باقری قبول کردم یگان تشکیل بدهم، بعد از جلسه نگاهی به دور و برم انداختم دیدم ۶ نفر بیشتر همراهم نیستند. اما یکی از ساختمان‌های دوکوهه را تحویل گرفتم.

یکی از مراسم‌های عزاداری سنتی که در شهرستان ابهر برگزار می‌شود مراسم «شاخسی، واخسی» است که نماد عرض ارادت مردم این شهرستان به امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان است.

اردوگاه‌های الرمادیه و تکریت تا قیام قیامت جانفشانی‌های آزادگان که راه و مرامشان حسینی است را از یاد نخواهد برد، شیرمردانی که در اسارت، شعائر حسینی را ترویج می‌کردند.

حسین داروغه بعد از ۳۱ سال سکوت، فقط به حرمت مهمانی که از کیلومترها دورتر به خانه‌اش آمده لب به سخن باز می‌کند و گوشه‌ای از خاطرات دوران اسارتش را می‌گوید.

شهید مدافع حرم عباس عبداللهی پس از بازنشستگی از سپاه هم آرام و قرار نداشت و در کاروان‌های راهیان نور در اشاعه فرهنگ شهدا کوشا بود.

زورق گفت:بنی امیه در عاشورا از نظر نظامی پیروز شد ولی از نظر سیاسی شکست خورد چون نتوانست روحیه اهل بیت و اسرا را درهم بریزند آنها از دختر بچه سه ساله خرابه نشین هم شکست خوردند.