دبیر عالی شورای انقلاب فرهنگی گفت: رهبر معظم انقلاب در دوره جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید بر اجرایی سازی مصوبات خصوصا اسناد ملی حوزه علم و فرهنگ دارند.

مستند «فرزندان شب» اسنادی منتشر کرده است که نشان می‌دهد پروژه داعش از دهه‌ها قبل با تأسیس مدارسی خاص کلید خورده بود.

دو روز پیش میکیس تئودوراکیس، موسیقی‌دان یونانی در سن ۹۶ سالگی درگذشت که یونان ۳ روز عزای عمومی اعلام کرد. اما این اطلاعیه صرفا به دلیل موسیقی‌دان بودن او نبوده است!

محمد قاسم‌زاده با بیان این‌که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمترین حاشیه‌ را در دولت یازدهم و دوازدهم داشت، می‌گوید: در این دولت سینما رو به تعطیلی گذاشت، کتاب رو به تعطیلی رفت و وضعیتی پیدا کرد که از ذهن اهل کتاب هم دور شد ...

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این دانشگاه در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۲ رتبه اول جهان در استنادات علمی و رتبه اول دانشگاه‌های ایران را در تمامی زمینه ها کسب کرد.

این کتاب روشنگرانه نشان می‌دهد که رویکرد اعتدالی اوباما با تمام «کشتار هدفمند» و وکیل‌بازی‌هایش نمی‌توانست پابرجا بماند. در افغانستان تلفات غیرنظامیان را تا ۳۳۰ درصد افزایش داد.

فیلم سینمایی "دینامیت" را می‌توان ادای دینی تام و تمام به فلسفه سیاسی «نیکولو ماکیاولی» فیلسوف شهیر ایتالیایی عصر رنسانس دانست.

رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) با بیان این که رتبه بندی تایمز ۲۰۲۲ اعلام شد، گفت: با حضور ۱۲ دانشگاه جدید از ایران تعداد دانشگاه‌های ایران در رتبه بندی تایمز به ۵۹ مورد افزایش یافت.

جانباز شیمیایی مدافع حرم «محمد نوروزی»، به دلیل جراحات ناشی از مجروحیت شیمیایی در سوریه به شهادت رسید.

دو فیلم «درخت گردو» و «گیسوم» که با یک سال فاصله در سی‌وهشتمین دوره از جشنواره‌های ملی و جهانی فجر به نمایش درآمده بودند، از امروز در سینماها اکران می‌شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله العالی به استفتای جدیدی درباره «هزینه کردن وام در غیر مورد قرارداد» پاسخ داده‌اند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت مرحوم آیت‌الله محقق داماد به نقل خاطره‌ای پیرامون پرسش از امام موسی صدر در مورد وضعیت علمی اساتید حوزه علمیه نجف، پرداختند.

مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک با حکم حمید شاه‌آبادی معاون سیما به سمت «دبیر ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی» منصوب شد.

شهید حجت الاسلام نورموسوی از جمله شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی بود که علم و ایمان و جهاد را در هم آمیخت و در ردیف شهدای گرانقدر اسلام، جاودانه گشت.

نشست «علوم شناختی مدرن؛ ظرفیت ها و چالش‌ها» ‌با سخنرانی مهدی همازاده ابیانه ،دکترای فلسفه ذهن در صفحه اینستاگرام کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود.