آیت‌الله بهجت به قدری پنهان کاری می‌کرد و از خودش چیزی نمی‌گفت که حتی در پیش خانواده خود هم گمنام و ناشناخته بود؛ چه رسد به حوزه علمیه. اما بعد از دیدار علامه محمدتقی جعفری با آیت‌الله بهجت در قم، ورق برگشت.

ناب ترین آیین های عاشورایی همزمان با ماه محرم در مناطق مختلف مازندران برپا می شود و عشق و ارادت مردمان این دیار را به سید وسالار شهیدان نشان می دهد.

جواد عقیلی هنرمند پیشکسوت نقاشی قهوه‌خانه‌ای معتقد است که این هنر اصیل و آئینی دچار مهجوری و غربت شده و گویی بهار آن به سر آمده است.

سعید فلاح‌فر درباره وضعیت فعلی نگارخانه‌ها، مسائل نظارتی و نگاه‌های متفاوت آنها در مسائل هنری و اقتصادی سخن گفت.

نویسنده کتاب «ماهرخ» می‌گوید زمان نگارش این کتاب احساس کرده حوزه زنان در ادبیات جنگ تا حدود زیادی مهجور مانده است؛ در حالی‌که زنان قهرمان اصلی جنگ هستند.

علی اصغر حداد گفت: پیوند میان گوته و حافظ جدانشدنی است و فارسی‌زبانان بلافاصله پس از شنیدن نام گوته به یاد حافظ و پیوند میان این دو می افتند.

معاون تبلغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه گفت: پس از توصیه‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون تبلیغ و اهمیت آن، با استقبال گسترده طلاب سطح ۳ برای رشته تبلیغ مواجه شده ایم.

سوال من این‌ است که چرا می‌گویند عده‌ای خلبان‌ زیردست جهانبانی تربیت شده‌اند؟ او به چه‌کسی آموزش داده است؟ کی و کجا؟ در پرونده‌ جهانبانی یک‌بار هم اسم معلم‌خلبان به کار برده نشده است.

هدف از انتشار بسته های فرهنگی عید بزرگ غدیر نشر فرهنگ غدیر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بوده است.

کتاب «نامزد گلوله ها» نوشته مرتضی سرهنگی توسط انتشارات خط مقدم به چاپ هفتم رسید.

تینا بخشی کارگردان نمایش «خانوم» درباره انگیزه‌های اجرا و ویژگی‌های این اثر نمایشی توضیحاتی ارائه داد.

مدیر انتشارات محراب قلم ریشه اصلی مشکلات نشر کودک و نوجوان را در مشکلات اقتصادی نشرمی‌داند و می‌گوید:‌ تالیف کتاب دیگر نه برای ناشر سود دارد و نه برای نویسنده‌، اما ناشرانی با نگاه تجاری و با سرمایه‌ای از حوزه صنعت وارد ...

ترجمه رمان «نسل پی» نوشته ویکتور پلوین توسط نشر نیماژ منتشر و راهی بازار نشر شد.

معاون امور مدارس و آموزش حوزه‌های علمیه کشور از وجود 100 شعبه جامعه المصطفی در دنیا خبر داد و گفت: آمار ثبت نام در حوزه‌های علمیه افزایش یافته است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ماه گذشته بسته رشد تولید دانش‌بنیان در صندوق نوآوری تصویب شد.

امام خامنه‌ای به استفتاء درباره «استخاره برای ازدواج» پاسخ گفتند.

رمان «ایوب» نوشته یوزف روت درباره زندگی یک‌یهودی حسیدی اهل روسیه به‌نام مندل سینگر است که به آمریکا مهاجرت می‌ ...

پربازدیدترین های فرهنگی