مهلت ارسال آثار به چهارمین جایزه «موسیقی و رسانه» در سی‌ و هشتمین جشنواره موسیقی فجر تا هجدهم بهمن تمدید شد.

دومین کمپین جهانی (زینب؛خواهر عشق Zaynab Sister of love ) به زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو، اسپانیولی، فرانسوی، ترکی استامبولی، آلمانی در اقصی نقاط جهان برگزار می‌شود.

در این گزارش هرچیزی که باید درباره چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر دانست را شرح داده‌ایم.

نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «وودی آلن انتقام می‌گیرد» با اشاره به دغدغه‌هایش برای ساخت این فیلم کمدی، تأکید کرد که با ساخت این فیلم می‌خواسته از «مرگ» بابت ترس‌هایش انتقام بگیرد!

ششمین محفل هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر فردا سه‌شنبه ۱۱ بهمن میزبان شاعران فارسی زبان و شاعرانی از کشورهای سوریه و لبنان است.

طبق فتوای آیت‌الله خامنه‌ای، اگر به شخصی ظلمی شده، او می‌تواند نزد دیگران شکایت و تظلم کند و آن ظلم را نقل کند؛ البته مقصود آنجایی است که ظلم صورت گرفته در خفا انجام گرفته باشد. زیرا چنانچه این ظلم آشکارا انجام شده باشد ...

رئیس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری (ایفلا) گفت: برنامه پیشنهادی توسعه پایدار از بهشت نیامده و حتماً می‌توان آن را نقد کرد و درباره آن پرسید.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در حوزه صنایع فرهنگی شاهد نمونه‌های موفقی هستیم که متأسفانه به صورت پراکنده فعالیت می‌کنند که این امر راه به جایی نخواهند برد.

سه عضو شورای هنری ارکستر ملی ایران با انتشار متنی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به انتشار اظهارات علی اکبر رائفی‌پور درباره موسیقی در فضایی مجازی، واکنش نشان دادند.

عماد عبادی گفت: دلیل زیاد شدن خانم‌های نویسنده این است که خانم‌ها الان عرصه را باز می‌بینند و می‌توانند دیده شوند. جزئی‌پردازی که در داستان‌هایشان اتفاق می‌افتد، مرهون این قدرت نگاه است. خانم‌ها واقعاً زاویه دید ممتاز و ...

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نشست‌های علمی و نمایشگاه‌های ادبی و هنری را به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر برگزار می‌کند.

نهمین نشست از مجموعه نشست‌های «پاورقی» با محوریت نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» چهارشنبه این هفته ۱۲ بهمن برگزار می‌شود.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت آغاز پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، پیامی را صادر کرد.

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه تمرکز بر توسعه صنایع خلاق فرهنگی از وظایف اصلی رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف است، گفت: تمامی بخش‌های مختلف وزارت ارشاد در دوره جدید از خوانش اقتصادی برخوردارند.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از اهدای 72 هزار جلد کتاب به کتابخانه مساجد کشور خبر داد.

اعضای هیات مدیره انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند، شنبه هشتم بهمن با محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی دیدار کردند.

توتالیتاریسم معکوس در ناشناخته‌بودن دولت شرکت‌محور متجلی می‌شود و وانمود می‌کند دموکراسی، وطن‌پرستی و قانون اس ...