26 بانک کرمان مکلف به پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری شدند

دبیر شورای بانک‌های کرمان گفت: 26 بانک استان مکلف به پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری هستند و بیش از 76 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردند.
- اخبار استانها -

عبدالله آبسواران دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: در راستای تکالیفی که بانک مرکزی در بخش تسهیلات تکلیفی و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به بانک‌های عامل در ارتباط با پرداخت تسهیلات فرزندآوری و ازدواج محول کرده در استان کرمان 26 بانک عامل مکلف به پرداخت این تسهیلات شدند.

وی ادامه داد: در مجموع این بانک‌های عامل در حوزه فرزندآوری، 30 هزار و 432 پرونده با اعتبار بالغ بر 20 هزار میلیارد ریال و در حوزه تسهیلات ازدواج 27 هزار و 343 پرونده با اعتباری بالغ بر 56 هزار میلیارد ریال پرداختی داشتند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان با بیان اینکه در سال جدید براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تسهیلات ازدواج افزایش پیدا کرده است، گفت: در سال 1403 وام ازدواج به ازای هر نفر 300 میلیون تومان و برای آقایان زیر 25 سال و خانم‌های زیر 23 سال، 350 میلیون تومان است.

وی افزود: تسهیلات ازدواج به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران به ازای هر نفر 600 میلیون تومان و آقایان زیر 25 و خانم‌های زیر 23 سال در بحث ایثارگران هم 700 میلیون تومان وام ازدواج تعلق می‌گیرد.

آبسواران بیان کرد: تسهیلات فرزندآوری برای فرزند اول مبلغ 40 میلیون تومان، فرزند دوم 80 میلیون تومان، فرزند سوم 120 میلیون تومان، فرزند چهارم 150 میلیون تومان و فرزند پنجم 200 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحث فرزندآوری بانک مرکزی به هر کدام از بانک‌های عامل سهمیه‌ای داده و تکالیفی را محول کرده است، گفت: متقاضیان پس از مراجعه به سامانه بانک مرکزی بانک خود را انتخاب می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان با اشاره به اینکه رجوع به بانک‌های دولتی بیشتر سایر بانک‌ها است و سهمیه این بانک‌ها زودتر تمام می‌شود، افزود: متقاضیان به سامانه همه بانک‌ها مراجعه کنند چرا که همه بانک‌ها در بحث فرزندآوری و ازدواج تکالیفی دارند.

وی با بیان اینکه در استان کرمان 26 بانک در حوزه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری پرداختی داشتند، ادامه داد: در سال جدید تاکید شده که بانک‌ها به تکالیف خود در حوزه پرداخت تسهیلات فرزندآوری و ازدواج عمل کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار