۳ هزار مودی خراسان شمالی مشمول مالیات بر ارزش افزوده شدند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: سه هزار مودی این استان مشمول تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستانی شدند که تا نیمه مهرماه باید اظهارنامه‌های خود را ثبت کنند.

یوسف یعقوبی نژاد روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال ۲ هزار و ۸۰۰ مودی مالیاتی در استان مشمول تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده شده بودند اما امسال این رقم افزایش یافته است.

وی افزود: مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند تا اظهارنامه های مالیاتی خود را به این اداره کل تسلیم کنند.

وی گفت: این افراد می‌توانند بدون مراجعه به واحدهای خدمات مودیان از طریق سامانه www.evat.ir اقدام به ارایه اظهارنامه و تکمیل و صدور قبض مالیات و عوارض کرده و پس از دریافت شناسه قبض و پرداخت از طریق درگاه‌های بانکی تعیین شده، اقدام به پرداخت مالیات و عوارض کنند.

مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که کلیه عرضه‌ کنندگان کالاها و خدمات (مودیان این نظام مالیاتی) باید علاوه بر بهای کالا یا خدمات عرضه‌ شده، به‌ صورت درصدی از بهای فروش کالاها یا خدمات، در زمان فروش از خریداران اخذ و به‌ صورت دوره‌ای (فصلی) به سازمان امور مالیاتی کشور بپردازند.

یعقوب نژاد، با اشاره به تحقق درآمدهای مالیاتی استان در نیمه نخست امسال، اظهار داشت: درآمدهای مالیاتی خراسان شمالی از بخش‌های مختلف در نیمه نخست امسال افزون بر ۲ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که هزار و ۶۱۰ میلیارد ثبت شده، رشد قابل توجهی دارد.

سال گذشته ۲۶ هزار و ۶۹۷ اظهارنامه مالیاتی در حوزه مشاغل از مودیان خراسان شمالی دریافت شده بود و امسال تعداد این اظهارنامه های مالیاتی نسبت به سال قبل سه درصد رشد داشت.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار