یک هزار میلیارد ریال سوءاستفاده مالی در سیستان و بلوچستان کشف شد

گروه استان‌ها - مدیرکل سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان از کشف یک هزار و 100 میلیارد ریال سوءاستفاده مالی در سال گذشته در استان خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، حسن امامی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طی سال گذشته در پی بازرسی‌های به‌عمل‌آمده توسط نیروهای سازمان بازرسی در شهرهای استان سیستان و بلوچستان یک هزار و 100 میلیارد ریال سوءاستفاده مالی کشف شده است.

مدیرکل سازمان بازرسی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 453 میلیارد ریال از این مبلغ به خزانه دولت واریز شده و مابقی در حال پیگیری است، افزود: در پی بازرسی‌های انجام شده 176 هکتار از اراضی تصرفی رفع تصرف شد که پرونده‌های آن در حال رسیدگی است.

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت منطقه آزاد قشم منصوب شدورود بازرسی کل خراسان شمالی به 400 پرونده معاملاتی ادارات؛ از «سوت زنی» حمایت و تقدیر می‌کنیمآمار بازرسی 3 ماهه بازار در استان تهران/ بازار لوازم خانگی رکورددار تخلفات شد

وی تصریح کرد: بررسی همکاران ما نشان می‌دهد فرار مالیاتی، عدم پرداخت به موقع مطالبات مالیاتی از مودیان، بخشودگی مالیاتی بدون مستندات و خارج از قوانین، قاچاق کالا و واردات غیرمجاز  مهمترین آسیب‌ها حوزه اقتصادی استان است.

امامی با تاکید بر اینکه مقابله با فساد اولویت اصلی قوه قضائیه است، ادامه داد: تلاش ما در سازمان بازرسی بر احقاق حقوق مردم و مقابله با مفسدان متمرکز است و در این مسیر هیچ تعارفی با متخلفان نداشته و نخواهیم داشت.

مدیرکل سازمان بازرسی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: شفاف‌سازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مهمترین راهکار مبارزه با پدیده شوم فساد در دستگاه‌های مختلف است و تاکید داریم اطلاعات دستگاه‌ها باید با بهره‌گیری از فن‌آوری روز برخط و قابل رصد لحظه‌ای باشد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار