در کنفرانس کشورهای کمک‌کننده به یمن؛

گوترش: هر ۱۰ دقیقه یک کودک در یمن جان خود را از دست می‌دهد

دبیرکل سازمان ملل متحد امروز در افتتاحیه کنفرانس کشورهای کمک کننده به یمن تأکید کرد: درگیری‌ها در یمن راه‌حل نظامی ندارد؛ هر ۱۰ دقیقه یک کودک جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد امروز دوشنبه در افتتاحیه نشستی درباره یمن اعلام کرد: خواستار راه حلی صلح آمیز برای دریگری ها در یمن هستم؛ و همه تلاش ها در این راستا باید باشد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، دبیرکل سازمان ملل متحد بدون اشاره به تداوم تجاوز عربستان به مردم مظلوم یمن در این خصوص گفت: هر ۱۰ دقیقه یک کودک در یمن به دلیل بیماری‌ یا درگیری جان خود را از دست می دهند.

وی در ادامه بدون محکوم کردن ریاض به عنوان عامل جنایت ها در یمن اضافه کرد: اوضاع انسانی در یمن بسیار وخیم است و سازمان های امدادی مجبور شده اند برنامه های خود را متوقف کنند. کاهش کمک های بشردوستانه به یمن فاجعه بار است؛ کودکان یمن هزینه آن را پرداخت خواهند کرد و در صورت بی‌توجهی شاهد فوت آنها خواهیم بود. هدف از این نشست جمع آوری سه و نیم میلیارد دلار کمک برای یمن است.

آنتونیو گوترش در کنفرانس کشورهای کمک‌کننده به یمن ادامه داد: تنها راه دستیابی به صلح در یمن آتش بس فوری و اعتماد سازی است؛ درگیری‌ها در یمن راه‌حل نظامی ندارد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار