کمیته امداد 7500 فرصت شغلی در چهارمحال و بختیاری ایجاد کرد

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: در 10 ماهه سال جاری بیش از 7 هزار و 500 فرصت شغلی در استان چهارمحال و بختیاری توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

 به گزارش ذاکرنیوز، جاسم محمدی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: ایجاد زمینه اشتغال خانواده‌های نیازمند(تحت حمایت و غیرتحت حمایت) و فرزندان آن‌ها از ابتدای سال جاری در دستور کار دولت قرار گرفته که بخشی از این مهم به کمیته امداد واگذار شده است.

وی بابیان اینکه ایجاد زمینه اشتغال خانواده‌های نیازمند با هدف خودکفایی آن‌ها انجام می‌شود، افزود: علاوه‌‎بر مددجویان، خانواده‌‎های نیازمند دارای شرایط نیز می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد در سراسر استان و با تأیید کارشناسان این نهاد نسبت به ارائه طرح اشتغال خود اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده برای متقاضیان طرح‌های اشتغال، گفت: پرداخت تسهیلات (براساس طرح اشتغال)، کمک بلاعوض، برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدید مستمر از طرح‌های اشتغال و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی از جمله این خدمات است.

ثبت 4500 نفر در سامانه تسهیلات اشتغالزایی

وی با اشاره به اختصاص 565 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی، اضافه کرد:  از این مجموع تاکنون 405 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده و باقی‌مانده آن نیز (با توجه به معرفی دارندگان طرح‌های اشتغال به بانک‌های عامل) تا پایان سال با موافقت بانک‌های طرف قرارداد پرداخت می‌شود.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر معرفی بیش از یک و نیم برابر اعتبار به بانک‌های عامل، اضافه کرد: این طرح‌‌ها شامل دامپروری، کشاورزی، زنبورداری، طرح‌های خدمات(از جمله راه‌اندازی فروشگاه‌ها و غیره)، حمل و نقل، صنایع دستی، طرح‌های صنعتی و معدنی و پرورش طیور هستند.
 
محمدی در پایان با اشاره به افزایش 25 درصدی تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد استان نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: در ده ماهه سال جاری بیش از 7 هزار و 500 فرصت شغلی در استان چهارمحال و بختیاری توسط کمیته امداد ایجاد شده است که امید است این اشتغالزایی ادامه یابد تا دیگر هیچ نیازمندی باقی نماند.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار