پاکستان و درخواست آزادی زندانیان؛ آیا سرکرده داعش هم از افغانستان آزاد می‌شود؟

در حالی که پیش از این زمزمه آزادی سرکرده داعش شاخه «خوراسان» از افغانستان شنیده می‌شد، وزیر امور خارجه پاکستان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای افغان خود خواستار آزادی زندانیان کشورش شده است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان در یک گفت‌وگوی تلفنی با «حنیف اتمر» همتای افغانستانی خود خواستار آزادی زندانیان کشورش از زندان‌های افغانستان شده‌ است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی ابراز امیدواری کرد که در پی دستور اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، زندانیان پاکستان نیز آزاد شوند.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای نیز تایید کرده است که قریشی در این گفت‌وگوی تلفنی موضوع آزادی شهروندان پاکستانی را مطرح کرده است که «جرایم خفیف» دارند.

بر اساس این بیانیه، قریشی همچنین ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ها در افغانستان، تاکید کرد که ادامه مذاکرات صلح باید زمینه کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس را فراهم کند.

وزیر امور خارجه پاکستان گفت که هیچ راه حل نظامی برای پایان جنگ افغانستان وجود ندارد و اسلام‌آباد نیز به نقش مثبت خود در حمایت از روند صلح ادامه می‌دهد.

سرکرده شاخه «خوراسان» داعش در افغانستان دستگیر شدرونمایی از سرکرده جدید داعش شاخه خوراسان در افغانستان + جزئیاتافغانستان: سرکرده داعش رابطه مستقیم با دولت پاکستان داردارتش پاکستان: داعش در افغانستان با حمایت هند در حال گسترش استطالبان؛ یکی از 5 چالشی که داعش در افغانستان با آن روبرو است

اوایل آذرماه پس از صدور فرمان عفو شماری از زندانیان اتباع پاکستان توسط رئیس جمهور افغانستان، «رحمت‌الله نبیل» رئیس سابق امنیت ملی این کشور گفت که اشرف غنی سران داعش را نیز برای «رشوه به آی‌اس‌آی» آزاد خواهد کرد.

نبیل با انتشار پیامی در فیسبوکش تصریح کرد: اشرف غنی برای ابقا در قدرت به منبع افزایش مشکلات افغان‌ها تبدیل شده؛ مطمئن هستم که «اسلم فاروقی» و صدها تروریست پاکستانی که هزاران نفر از هموطنان ما را به شهادت رسانیده اند، در رشوه به ISI آزاد می شوند!».

ریاست جمهوری افغانستان پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: فرمان آزادی زندانیان پاکستانی که پس از سفر عمران خان به کابل صورت گرفت، برای حسن نیت و تحکیم روابط با پاکستان انجام شده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار