وضع مالیات 15 درصدی عربستان بر خریدهای آنلاین از خارج

عربستان از اول جولای سال جاری میلادی 15 درصد مالیات بر ارزش افزوده بر کالاهایی وضع می کند که از طریق پلتفرم های آنلاین به عربستان وارد شده باشند.
- اخبار اقتصادی -

 به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خلیج تایمز، عربستان سعودی در روز یکشنبه اعلام کرد 15 درصد مالیات بر ارزش افزوده بر کالاهایی وضع می کند که از طریق پلتفرم های آنلاین از خارج از عربستان وارد شده باشند.

 مقامات گمرک عربستان اعلام کردند این قانون جدید شامل تمام محصولاتی می ‌شود که در اول جولای 2020 و پس از آن وارد می شوند.

 ریاض در یازدهم ماه مه اعلام کرده بود مالیات بر ارزش افزوده را از اول جولای سه برابر کرده و از 5 به 15 درصد می‌رساند. عربستان همچنین به منظور تقویت درآمدهای دولت پرداخت مستمری به شهروندان را هم از ماه آینده متوقف می کند. درآمد دولت عربستان به خاطر کاهش قیمت نفت و همه‌گیری ویروس کرونا پایین آمده است. افزایش مالیات بر ارزش افزوده بر تمام کالاها و خدمات در کشور اعمال می شود.

محدود کردن حج مشکلات اقتصادی عربستان را چند برابر می‌کندزیان 12 میلیارد دلاری عربستان از به راه انداختن جنگ قیمت نفت در یک ماه

 به گفته مقامات عربستان در شرایطی که سفارش آنلاین قبل از پایان ماه ژوئن ثبت شده باشد ولی پس از این تاریخ تحویل داده شود، 15 درصد مالیات بر ارزش افزوده بر این معامله فروش اعمال می شود. اگر کالا در روز اول جولای یا پس از آن به دست خریدار برسد، شرکت های تجارت الکترونیک باید 10 درصد از این مالیات را از خریدار بگیرند چون مجبورند این 15 درصد مالیات را در زمان ترخیص گمرکی کالا پرداخت کنند.

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار