در خصوص مسلمانان اروپا مطرح شد؛

واکنش دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمین به ادعای مفتی مصر

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمین به شدت از سخنان مفتی مصر علیه مسلمانان در اروپا انتقاد کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، «علی محیی الدین القره داغی» دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمین از سخنان اخیر «شوقی علام» مفتی مصر علیه مسلمانان در اروپا انتقاد کرد.

«شوقی علام»، مفتی مصر به تازگی با استناد به پژوهشی که در سال ۲۰۱۶ انجام شده است، مدعی شده است که نیمی از نسل دوم و سوم مسلمانان در اروپا وابسته به داعش هستند.

وی افزود: نتیجه این تحقیق، سؤالات زیادی را به ذهن متبادر می‌کند که همه آنها گویای وجود اشکالاتی در رسیدگی به امور مسلمانان در این کشورها و در میان خود مسلمانانی است که آنجا زندگی می‌کنند.

مفتی مصر بدون اشاره به مرکزی که این پژوهش را انجام داده است، گفت: تعداد اروپایی‌های در حال گرایش به داعش رو به افزایش است.

القره داغی در واکنش به این سخنان گفت: ای مفتی حکومتی، قبل از فتوی باید تقوی داشت. این سخنان نامعقول، بیانگر اوضاع نهادهای دینی در مصر در نبود قانون و حاکمیت نظامیان بر این کشور است.

وی افزود: این نهادها تبدیل به وسیله ای در خدمت حاکمیت و نه امت اسلامی شده اند. سخنان این مفتی، دارای اعتبار و دقت لازم نیست.

القره داغی اضافه کرد: این درصد از کجا آمده است؟ چرا مقامات غربی را از مسلمانان می‌ترسانند؟ آیا کسانی که به داعش پیوسته‌اند، واقعاً ۵۰ درصد از نسل دوم و سوم مسلمانان اروپا را تشکیل می‌دهند؟ وظیفه یک مسلمان کمک به مسلمانان در غرب است و نه کمک به راست‌گرایان افراطی.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار