والی بامیان: هدف قیام امام حسین(ع) احیای دین اسلام بود

والی طالبان برای ولایت بامیان افغانستان با حضور در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان اظهار داشت که قیام امام حسین علیه‌السلام برای احیای دین اسلام بود.

 به گزارش ذاکرنیوز، «مولوی عبدالله سرحدی» والی طالبان برای ولایت بامیان با حضور در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه‌السلام) گفت: هدف قیام امام حسین خدمت در راه خدا و حفظ اسلام بود. 

سرحدی در مدرسه زینبیه منطقه فولادی واقع در مرکز بامیان افزود: امام حسین و یارانش در اوج ظلمت و جاهلیت در راه خدا و جهت احیای دین جدش مبارزه نمود و عزیزان‌شان را قربانی کردند و به شهادت رسیدند. 

والی بامیان همچنین از شیعیان خواست تا در ایام عزاداری به بیمارستان‌ها رفته و خون اهدا کنند. 

کشور افغانستان , طالبان , محرم , امام حسین (ع) ,

بر اساس بیانیه‌ای که اخیراً شورای علمای شیعه افغانستان منتشر کرده بود، قرار است نیروهای مردمی و طالبان به طور مشترک امنیت بیرون مساجد و حسینیه‌ها برا تأمین کنند و نظم و انضباط در داخل مساجد و حسینیه‌ها به عهده نیروهای مردمی خواهد بود.

طالبان روز گذشته از انهدام یک مخفیگاه داعش و کشتن چند نفر از اعضای این گروه تروریستی در کابل خبر دادند که قصد حمله به مراسم محرم را داشتند. 

به گفته «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان، داعشی‌ها قصد داشتند از این مخفیگاه بر شیعیان که در ایام محرم در منطقه کارته سخی تجمع می‌کنند، حمله کنند.

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار