هشدار «المشاط» به ائتلاف سعودی درباره هدر دادن فرصت‌های صلح

رئیس شورای عالی سیاسی یمن به ائتلاف سعودی درباره هدر دادن فرصت‌های صلح هشدار داد.

به گزارش ذاکرنیوز  به نقل از المسیره، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن فرارسیدن پنجاه و هشتمین سالروز انقلاب 14 اکتبر را به «عبدالملک الحوثی» رهبر انقلاب یمن و ملت این کشور تبریک گفت.

وی افزود: صنعاء همیشه علاقمند به صلح بوده و خواهد بود و یکی از مهمترین عوامل صلح و امنیت در منطقه و دنیا، ثبات امنیت حمل و نقل دریایی در دریای سرخ است.

المشاط اظهار داشت: ما امروز در خط مقدم مقابله با تروریسم القاعده و گروه تروریستی داعش برای دفاع از امنیت ملتمان و مردم کل دنیا قرار داریم.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن با تاکید بر اینکه دولت مستقر در صنعاء نماینده قانونی و واقعی یمن است، گفت: هر وجب از خاک کشورما که اشغال باشد از لوث اشغالگران آزاد خواهد شد.

المشاط اظهار داشت: از دشمنانمان در ائتلاف می‌خواهیم که به وعده‌های دروغین آمریکا و انگلیس اعتماد نکنند.

وی از متجاوزان خواست که برای پایان دادن به تجاوز و محاصره و اشغالگری و از بین بردن پیامدهای این جنگ ظالمانه ابتکاری صادقانه و عملی داشته باشند و به حاکمیت و استقلال یمن و امنیت و ثبات آن احترام بگذارند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت: ما بر آمادگی کامل خود برای صلح فراگیر و دائمی و ورود به تعهدات متقابل برای از بین بردن نگرانی ها و تقویت منافع مشروع دو طرف تاکید می کنیم.

وی به متجاوزان درباره خطر ادامه تجاوز و محاصره یمن و هدر دادن فرصت‌های صلح هشدار داد.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار