نماینده مجلس: اساسنامه فدراسیون فوتبال باید طبق ضوابط فیفا نوشته شود

رحیم زارع گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال باید طبق ضوابط فیفا که همه از آن تبعیت می‌کنند، نوشته شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از  خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، رحیم زارع، رئیس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: این موضوع را پیگیری می‌کنیم و وزارت ورزش را در این موضوع مکلف کرده ایم تا این مسئله در ۲ تا سه هفته آینده انجام می‌شود. اساسنامه باید طبق ضوابط فیفا که همه از آن تبعیت می‌کنند، نوشته شود و فیفا رای وزارت ورزش را در اساسنامه فدراسیون فوتبال قبول ندارد.

او افزود: نظام باشگاه‌داری در اساسنامه باید بررسی شود. تیم‌های خصوصی با تیم‌های دولتی که از کمک‌های دولتی بهره‌مند می‌شوند، رقابت نابرابری دارند. فدراسیون جهانی فوتبال دوست دارد وضعیت مالکیت باشگاه‌ها را مشخص کنیم و جایگاه مالکان، کادر فنی و بازیکنان مشخص  باشد.

بیشتر بخوانید

پرسپولیس به دنبال پول رضایت نامه بشار رسن

زارع ادامه داد: باشگاه‌ها بازیکنان خارجی آوردند، بدهکار شدند و جریمه‌ای را هم باید پرداخت کنند. فدراسیون فوتبال نیز چنین شرایطی دارد و ویلموتس نمونه این موضوع است. بیشتر این بازیکنان مانند اوساگونا که پنالتی پرسپولیس مقابل استقلال را از دست داد، بی‌کیفیت بودند و اکثر انتخاب مدیران بر اساس انتخاب‌های سیاسی بوده است. برخی از آن‌ها به زندان رفتند و برخی هم باشگاه‌ها را زمین زدند.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدیرانی به فوتبال آمدند که الفبای ورزش را نمی‌دانستند و کسانی که برای این افراد حکم صادر کردند، این کار را بر اساس رفاقت، دخالت یا پیگیری افراد سیاسی کردند. استقلال و پرسپولیس برای مردم قابل احترام هستند. نمایندگان، نشستی درخصوص وضعیت استقلال دارند. درباره جریمه های مالیاتی با رئیس سازمان مالیاتی و مدیر کل مالیاتی استان تهران صحبت کردم. هر ۲ باشگاه بدهی بالایی دارند و ما در بدهی مالیاتی، به استقلال بیشتر کمک کردیم.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار