ترامپ در انتخابات فرضی بایدن و هریس را شکست می‌دهد

نتایج نظرسنجی جدید نشان می‌دهد دونالد ترامپ در انتخابات فرضی 2024، جو بایدن و معاونش کاملا هریس را شکست می‌دهد.

به گزارش ذاکرنیوز، نتایج نظرسنجی جدید مرکز مطالعات علوم سیاسی دانشگاه هاروارد و موسسه هریس نشان می دهد دونالد ترامپ در انتخابات فرضی 2024، جو بایدن و معاونش کاملا هریس را شکست می‌دهد.

براساس نتایج این نظرسنجی که در اختیار نشریه هیل قرار گرفته، اگر بر فرض انتخابات 2024 ریاست جمهوری، امروز برگزار می شد، 45 درصد رای دهندگان به ترامپ رای می دادند، در حالیکه بایدن 41 درصد آرا را از آن خود می کرد و 14 درصد نیز نمی دانستند به چه کسی رای دهند.

همچنین در این رقابت فرضی بین ترامپ و کاملا هریس، 47 درصد آرا به ترامپ و 40 درصد به هریس اختصاص داشت و 13 درصد نیز نمی دانستند به چه کسی رای دهند.

مارک پن عضو هیات مدیره این مرکز در این باره اظهار کرد جو بایدن امروز در رقابت با ترامپ نسبت به دوران رقابت سال 2020، رقیب ضعیف تری است. بایدن نماینده ضعیفی برای دموکرات هاست و امروز آرای بیشتری را از دست خواهد داد. حمایت از ترامپ بیش از 50 درصد است و آرای غیرمنتظره بسیاری برخلاف آنکه هر کس کاندیداها را می شناسد، وجود دارد زیرا عموم مردم به دنبال افراد جدیدی هستند.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده که میزان حمایت از بایدن همچنان در پایین ترین نقطه دوران ریاست جمهوری وی قرار دارد. در حال حاضر میزان حمایت از بایدن و تایید عملکرد وی، رقم 38 درصد است که نسبت به نظرسنجی ماه قبل تغییری نکرده است.

در حالی که بایدن و مقامات کاخ سفید بارها اعلام کرده اند که در صورت سلامت جسمانی، به شرکت در انتخابات 2024 تمایل دارد، ترامپ یک گام دیگر برای رسیدن به کاخ سفید نزدیکتر شد، اما برخی جمهوری خواهان معتقدند ترامپ برای اعلام نامزدی در انتخابات 2024 باید تا زمان انتخابات میان دوره ای کنگره در ماه نوامبر منتظر بماند تا از دور کردن توجهات از موضوع تورم جلوگیری شود.

براساس این نظرسنجی، 37 درصد شرکت کنندگان دید مثبتی نسبت به بایدن دارند در حالیکه 44 درصد دید مثبت نسبت به ترامپ و تنها 36 درصد دید مثبت نسبت به هریس دارند.

همچنین 69 درصد معتقدند بایدن نباید درانتخابات 2024 شرکت کند در حالیکه 59 درصد چنین عقیده ای نسبت به ترامپ دارند.

نتایج نظرسنجی‌های هفته گذشته نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا نمی‌خواهند جو بایدن یا دونالد ترامپ در انتخابات بعدی آمریکا در سال 2024 شرکت کنند.

براساس نتایج این نظرسنجی، بیش از 60 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی و 30 درصد دموکرات‌ها معتقدند بایدن نباید در انتخابات بعدی آمریکا شرکت کند، 57 درصد نیز بر این باورند ترامپ نباید در انتخابات شرکت کند، این رقم بین جمهوری‌خواهان 26 درصد است.

اما اغلب شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی حتی نمی‌دانند که چه‌کسی جایگزین این افراد خواهد شد، «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور و «ران دوسانتوس» فرماندار فلوریدا، اصلی‌ترین رقبای احتمالی خواهند بود.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در نظر دارد به‌منظور منحرف کردن توجه هوادارانش از جلسات دادگاه کمیته 6 ژانویه، زودتر از موعد برای انتخابات 2024 اعلام نامزدی کند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، ترامپ با اعلام قصد خود برای شرکت در انتخابات 2024، بسیاری از مشاورانش را در شبکه اجتماعی تروث سوشیال متعجب کرده است.

بر این اساس، نیویورک تایمز علت دیگر این اقدام ترامپ را رقابت با «ران دیسانتوس» فرماندار محبوب فلوریدا و رقیب احتمالی وی در انتخابات که شهرت و طرفداران وی روز به روز بیشتر می‌شود، عنوان کرده است.

این در حالی است که ترامپ پیش از این بارها اعلام کرده بود که در انتخابات 2024 به‌عنوان نامزد مستقل ریاست‌جمهوری شرکت خواهد کرد اما زمان اعلام این خبر را مشخص نکرده بود.

همچنین نتایج نظرسنجی‌های جدید موسسه گالوپ که هفته گذشته منتشر شد، نشان می دهد میزان حمایت از عملکرد بایدن به کمترین میزان خود رسیده است.

براساس نتایج این گزارش که در نشریه هیل منتشر شده، تنها 38 درصد رای دهندگان عملکرد بایدن را به عنوان رئیس جمهور تایید می کنند اما این رقم در نظرسنجی ماه گذشته، 41 درصد بوده در حالی که این رقم در ابتدای دوران ریاست جمهوری اش در ژانویه 2021، 57 درصد بوده است.

همچنین براساس نتایج تحقیقاتی که بیش از دو ماه پیش توسط شبکه ان‌بی‌سی انجام شده، میزان رضایت مردم آمریکا از عملکرد بایدن کاهش یافته و در حال حاضر 56 درصد مردم از عملکرد بایدن راضی نیستند.

براساس این تحقیق، تنها 37 درصد از آمریکایی ها از اقدامات بایدن رضایت دارند و بیشتر آمریکایی ها بایدن را به دلیل ایجاد تورم افسارگسیخته، و ناامنی های مرزی و اقتصادی در دوران ریاست جمهوری اش، مقصر می دانند.

گفتنی است اغلب نامزدهای ریاست‌جمهوری تا یک سال پیش از انتخابات، اعلام نامزدی نمی‌کنند تا زمان رقابت‌های انتخاباتی به حداقل برسد، اما ترامپ قصد دارد بسیار زودتر از موعد این کار را انجام دهد.

  


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار