نخستین نمایشگاه بین‌المللی آثار قرآنی ایران در تایلند برگزار می شود

نخستین نمایشگاه بین‌المللی آثار و محصولات فرهنگی هنری قرآنی جمهوری اسلامی ایران در کشور تایلند با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بانکوک و با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه برگزار می‌شود.
- اخبار فرهنگی -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، تسهیل حضور آثار هنری و صنایع دستی قرآنی در اقتصاد و هنر جهانی یکی از مأموریت‌های این نمایشگاه بین‌المللی است.

در این راستا 24 تابلوی هنری قرآنی از هنرمندان ایرانی به همراه بیش از 20 عنوان صنایع دستی با هویت قرآنی در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد.

معرفی و عرضه‌ آثار مکتوب با محتوای معارف قرآن کریم و تعالیم اهل بیت(علیهم السلام) از جمله اقدامات دیگر در این نمایشگاه است و در این رویداد بیش از 130 اثر به زبان انگلیسی و برای دو گروه سنی بزرگسال و کودک و نوجوان ارائه می‌شود.

مشکلات اکران نشدن فیلم‌های ایرانی در سرزمین سیام چیست؟ / صحنه‌هایی از «به وقت شام» که تایلندی‌ها نمی‌خواستند ببینند

علاوه بر این، ماهنامه «شبنم» با رویکرد قرآنی، هنری و ادبی برای گروه سنی (6 -11) سال که با حمایت راهبردی و محتوایی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه می‌شود، به زبان انگلیسی ترجمه شده و در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

همچنین محصولات دیجیتال چندزبانه؛ اعم از سامانه و اپلیکشن قرآنی نیز ازجمله محصولات قابل عرضه در این نمایشگاه است.

گفتنی است این نمایشگاه با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند و با حضور علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه از 5 تا 11 فوریه(16 تا 22 بهمن) در هتل المیراث بانکوک برگزار می‌شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار