مقام نظامی یمن: مزدوران ائتلاف سعودی راهی جز تسلیم شدن ندارند

تهران- ایرنا- رییس اطلاعات نظامی ارتش یمن گفت: نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و مزدوردان آنها راهی جز تسلیم شدن و پیوستن به مردم را ندارند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا به نقل از المسیره یمن، «عبدالله الحاکم»  روز یکشنبه در نشستی با شماری از رؤسای قبایل استان‌های ذمار و البیضاء واقع در جنوب یمن بیان کرد: با نزدیک شدن به زمان آزادسازی استان مأرب باید به کسانی که به صف متجاوزان پیوستند با رافت برخورد شود و شرایط را برای بازگشت آنها تسهیل کرد و اجازه نداد دشمن از آنها سوء استفاده کند.

وی افزود: استان‌های ذمار و بیضاء هم اکنون به گذرگاهی برای عبور و مرور مزدوران به استان مأرب بدل شده که باید از آن جلوگیری کرد.

رییس اطلاعات نظامی ارتش یمن اضافه کرد: مزدوران حزب اصلاح با روش‌های سازمان یافته و مطالعه شده، چه رسانه‌ای، مذهبی یا اجتماعی قصد متلاشی کردن جامعه در شمال و جنوب کشور را دارند.

الحاکم اظهار داشت: چشم طمع آمریکا، اسرائیل و مزدوران آنها به یمن باعث شد که از توطئه‌های نظامی، اقتصادی، سیاسی و حتی قبیله‌ای استفاده کنند.

وی تاکید کرد: پیروزی‌های عظیم و پیشرفت‌های بزرگی در همه زمینه‌های نظامی به دست آمده و تنها راه مزدوران تسلیم شدن و مورد عفو قرار گرفتن آنهاست.

پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به سمت استان اشغال شده مأرب همچنان ادامه دارد و این نیروها روز گذشته توانستند در نبردهایی که در حال حاضر در گذرگاه شرقی این استان در جریان است به پیروزی‌های بزرگی دست یابند.

منابع محلی در استانداری مارب گفتند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات گذشته نبردهای شدیدی را با نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان انجام دادند و توانستند از شمال به سمت شرق شهر مأرب پیشروی کنند.

پیشروی‌های نیروهای انصارالله برای آزادسازی شهر مارب از هفته گذشته آغاز شده است و شکست‌های سنگین نیروهای متجاوز موجب شد تا مقام‌های دولت مستعفی یمن از ریاض درخواست نیرو کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار