زارع در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

مصوبه کمیسیون تلفیق درباره اخذ مالیات از خانه‌های لوکس و گران قیمت

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: دولت موظف است ۲۰ درصد درآمد‌های حاصل از مالیات بر واحد‌های مسکونی لوکس و گران قیمت را برای مسکن مددجویان تحت پوشش پرداخت کند.

به گزارش  ذاکرنیوز، رحیم زارع سخنگوی تلفیق در حاشیه جلسه امروز این کمیسیون با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی موظف است در راستای معافیت‌های مالیاتی، شفاف سازی معافیت‌های مالی و سیاست اعتبار مالیاتی با نرخ صفر را جایگزین معافیت‌های قانونی مالیاتی کرده و فهرست معافیت‌های مالیاتی و میزان معافیت آن‌ها به تفکیک هر بخش را به صورت جمعی و خرجی ثبت و ظرف دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.


وی افزود: این فهرست باید شامل حوزه فعالیت اشخاص و میزان درآمد مالیاتی چشم‌پوشیده شده در اثر این معافیت و استناد آن باشد.


سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار کرد: دولت مکلف است ۲۰ درصد از اعتبارات متوازن سازی مناطق کم‌برخوردار برای اجرای طرح‌های بسیج سازندگی و قرارگاه جهاد سازندگی سپاه را در همان مناطق به آن‌ها اختصاص دهد تا سازمان‌های مذکور با هماهنگی شورای برنامه‌ریزی استان در مناطق کم برخوردار هستند آن هزینه کند.


زارع بیان کرد: دولت موظف است ۲۰ درصد درآمد‌های حاصل از مالیات بر واحد‌های مسکونی لوکس و گران قیمت از محل ردیف درآمدی ۱۱۰۳۰۹ را بابت تامین مسکن مددجویان تحت پوشش نهاد‌های حمایتی پرداخت کند.


 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار