قطعه‌سازان داخلی و خارجی در ارگ جدید بم سرمایه‌گذاری مشترک انجام می‌دهند

کرمان- ایرنا- معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت: به زودی سرمایه گذاری مشترکی با تمام قطعه‌سازان کشور و همچنین ایران، طرف قرارداد در کشورهای خارجی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم صورت می‌گیرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا، علی فکری روز سه‌شنبه در سفر یک روزه خود به شهرستان بم و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید افزود: این منطقه اقتصادی به عنوان مهمترین و اولین قطب اقتصادی در کشور به خصوص در زمینه تولید خودرو مطرح است.

وی اظهار داشت: یکی از اهداف مجموعه وزارت اقتصاد در سال جدید با توجه به اینکه شعار امسال حمایت از سرمایه گذاران خارجی است که در همین راستا مشکل سرمایه گذاران و خودروسازان خارجی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم حل می شود.

قطعه‌سازان داخلی و خارجی در ارگ جدید بم سرمایه‌گذاری مشترک انجام می‌دهند بازدید معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از کارخانه های خودروسازی ارگ جدید بم

وی با اشاره به اینکه یکی از الزامات توسعه، توجه به ارکان اساسی برنامه‌ریزی توسعه‌ای است خاطرنشان کرد: استان کرمان یک سرزمین مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری‌ است زیرا بیشترین ارزش افزوده حوزه معادن را دارا است.

فکری ادامه داد: باید با برنامه صحیح اقتصادی در راستای تبیین ظرفیت‌ها اقدام شود.

معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد: استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور و همچنین با وجود ظرفیت های کشاورزی، معدنی و گردشگری مستعد سرمایه گذاری است.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا، هفت شرکت خودروسازی و ۱۶ کارخانه قطعه‌سازی در حال حاضر در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در حال فعالیت و همچنین ۱۲ کارخانه دیگر در حال بررسی و صدور مجوز واگذاری زمین برای تولید قطعات خودرو هستند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار