قرارگاه عملیاتی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سنقروکلیایی برای مقابله با کرونا تشکیل شد

فرماندار سنقروکلیایی گفت : قرارگاه عملیاتی حاج قاسم سلیمانی با هدف مدیریت اپیدمی بیماری کرونا از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی تشکیل شد .

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ غلامرضا مرتضوی فرماندار سنقروکلیایی گفت : قرارگاه عملیاتی حاج قاسم سلیمانی با هدف مدیریت اپیدمی بیماری کرونا از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک بسیج و داوطلب مردمی، مبتنی بر شیوه محله و خانواده محور و هرخانه یک پایگاه سلامت در شهرستان سنقروکلیایی تشکیل شد.

او گفت : مدیریت و اقدامات همه جانبه علیه بیماری کرونا در تمام ابعاد با رویکرد کمک به کادر درمان و مدافعان سلامت و کاهش آسیب‌های همه جانبه مردم از دیگر اهداف مهم تشکیل قرارگاه جهادی و سلامت محور شهید حاج قاسم سلیمانی است.

او افزود: با اجرای این طرح اقدامات گسترده تری در خصوص آموزش همگانی مردم در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا به ویژه در مناطق کم برخوردار، همچنین بیماریابی سریع با انجام تست‌های بیشتر و نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل هاو قرنطینه کردن افراد بیمار و مشکوک، در شهرستان انجام خواهد شد.

فرماندار سنقروکلیایی افزود: این طرح به شیوه محله وخانواده محور با همکاری مشترک وزارت بهداشت وسازمان بسیج مستضعفین برگزار می‌شود.

مرتضوی گفت: بسیج، شبکه بهداشت ودرمان، جمعیت هلال احمر، شهرداری، خیرین ونهاد‌های حمایتی و خدمات بهداشتی ودرمانی در این طرح همکاری دارند .

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار