فورد 3200 نفر از نیروی کار خود را در اروپا اخراج می‌کند

اتحادیه آی‌جی‌متال اعلام کرد شرکت فورد قصد دارد 2500 شغل را در بخش توسعه محصولات و 700 شغل را در نقش‌های مدیریتی کاهش دهد و تمرکز آن بیشتر در آلمان خواهد بود.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از رویترز، اتحادیه آی‌جی‌متال آلمان اعلام کرد شرکت فورد موتور قصد دارد 3200 شغل را در سراسر اروپا کاهش دهد و بخشی از فعالیت خود در بخش توسعه محصولات را به آمریکا منتقل کند. این اتحادیه ابراز نگرانی کرد در صورت ادامه این تعدیل نیروها، عملکرد این خودروسازی در سراسر این قاره با مشکل مواجه می‌شود.

 بالا رفتن قیمت مواد اولیه برای باتری‌های خودروهای برقی و همچنین پیش‌بینی رکود اقتصاد آمریکا و اروپا بر خودروسازان جهت کاهش هزینه‌ها فشار آورده است و جنگ قیمت خودروهای برقی که توسط شرکت تسلا از ابتدای سال جاری میلادی آغاز شده این فشار را تشدید می‌کند.

 آی‌جی‌متال اعلام کرد شرکت فورد قصد دارد 2500 شغل را در بخش توسعه محصولات و 700 شغل را در نقش‌های مدیریتی کاهش دهد و تمرکز آن بیشتر در آلمان خواهد بود.

  سخنگوی شرکت فورد در آلمان از اظهارنظر در این مورد خودداری و به بیانیه روز جمعه این شرکت اشاره کرد که طی آن گفته‌شده بود انتقال به سمت تولید خودروهای برقی نیازمند تغییرات ساختاری است و هیچ اطلاعات دیگری تا نهایی شدن طرح‌ها اعلام نخواهد شد.

 سخنگوی فورد در میشیگان هم گفت مذاکره با شوراهای کاری آلمان ادامه دارد و شرکت باید در انتقال به سمت خودروهای برقی رقابتی‌تر عمل کند اما هیچ جزئیات دیگری درمورد طرح‌های این شرکت اعلام نمی‌شود.

 فورد سال گذشته اعلام کرد 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای گسترش تولید در کارخانه کلن جهت ساخت یک مدل تمام برقی برای بازار انبوه انجام می‌شود. این کارخانه در حال حاضر فورد فیستا و موتور و دستگاه‌های انتقال نیرو تولید می‌کند.

 این خودروسازی که 45 هزار نیروی کار در اروپا دارد، قصد ساخت 7 مدل خودروی برقی جدید در این قاره و یک کارخانه مونتاژ باتری در آلمان‌ را هم دارد و یک قرارداد تولید مشترک نیکل با ترکیه برای گسترش خودروهای برقی در اروپا بسته است.

 فورد در ژوئن سال گذشته میلادی درمورد تعدیل نیروی قابل‌توجه در کوتاه‌مدت هشدار داد، چون انتقال به سمت خودروهای برقی به‌معنای ساعت‌های کاری کم‌تر برای مونتاژ خودروهاست.

 سهام شرکت فورد 3.9 درصد در روز دوشنبه در نیویورک افزایش یافت و به 12 دلار و 89 سنت رسید. سهام شرکت رقیب یعنی جنرال موتورز هم 3.1 درصد بالا رفت و به 36 دلار و 45 سنت رسید. سهام تسلا با یک افزایش 7.6 درصدی به 143 دلار و 60 سنت رسیده بود.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار