کرملین:

غرب از نزدیک سفر نخست‌وزیر هند به روسیه را زیر نظر دارد

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز اعلام کرد: غرب از نزدیک سفر نخست وزیر هند به روسیه را زیر نظر دارد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ریانوستی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که غرب از نزدیک سفر نخست وزیر هند به کشورش را زیر نظر دارد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) در این خصوص ادامه داد: غرب از نزدیک سفر نارندرا مودی، نخست وزیر هند به روسیه را زیر نظر دارد و برای آن اهمیت زیادی قائل است.

دیمیتری پسکوف، پیشتر اعلام کرده بود که «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند فردا دوشنبه برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، به مسکو سفر خواهد کرد.

وی دراین‌باره افزود که سفر مودی به مسکو گسترده و شامل برنامه‌های متنوعی خواهد بود و سران دو کشور گفتگوهای غیررسمی هم خواهند داشت.

به گفته پسکوف روابط روسیه و هند در سطح مشارکت راهبردی است. گفتگوهای دو نفره بین پوتین و مودی در کاخ کرملین برگزار می‌شود و هئیت‌های دو طرف نیز درباره مسائل مختلف گفت‌وگو خواهند کرد.

پیش از این روزنامه هندی «تریبون» به نقل از منابع آگاه اعلام کرده بود که نخست‌وزیر هند روز ۸ جولای (۱۸ تیر) در سفری یک روزه به مسکو خواهد رفت.

آخرین باری که مودی به روسیه آمد در سال ۲۰۱۹ بود که از ولادی وستوک بازدید کرد و در سال ۲۰۱۵ به مسکو آمد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار