عملیات طالبان علیه داعش در شرق افغانستان

منابع نزدیک به حکومت طالبان اعلام کردند عملیات علیه گروه تروریستی داعش در ولایت «ننگرهار» در شرق افغانستان انجام شده است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع رسانه‌ای نزدیک به حکومت طالبان اظهار داشتند عملیات علیه مخفیگاه‌های گروه تروریستی داعش در شهرستان «مومندره» ولایت ننگرهار انجام شده است.

براساس گزارش‌ها، تاکنون کشته شدن یک عضو گروه تروریستی داعش به نام «ذاکرالله» معروف به «ابوشیر» تایید شده است.

المرصاد رسانه نزدیک به حکومت طالبان تصریح کرد ابوشیر از اهالی شهرستان «اچین» ولایت ننگرهار بود و مسئولیت تشکیلات نظامی گروه تروریستی داعش در این شهرستان را بر عهده داشت.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان نیز با اشاره به اینکه داعش در سال‌های اخیر توسط حکومت کنونی افغانستان سرکوب شده است، تاکید کرد: گروه تروریستی داعش پدیده‌ای نیست که توانایی ایجاد مشکل برای افغانستان داشته باشد، برخی درباره تهدیدات داعش بزرگنمایی و تبلیغات می‌کنند.

وی افزود: داعش در سال‌های اخیر توسط حکومت کنونی افغانستان سرکوب شده است.

دستگیری 6 عضو گروه تروریستی داعش در ننگرهارمنابع طالبان: والی داعش در ننگرهار بازداشت شد

«ضمیر کابلوف»، نماینده ویژه پوتین برای افغانستان نیز پیش از این تاکید کرده بود آمریکایی‌ها همراه با همدستان انگلیسی‌شان، همه تلاش خود را انجام می‌دهند تا مواضع و پتانسیل مخرب شاخه خوراسان داعش را تقویت کنند تا این گروه تروریستی ابزاری برای فشار بر کشورهای آسیای مرکزی و جدا کردن آنها از روسیه باشد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار