معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور:

ظرفیت گردشگری در گیلان فرصت مغتنمی برای تبیین و تبلیغ دین است

رشت - معاون تبلیغ و امور فرهنگی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به حضور میلیونی مسافران و گردشگران در گیلان گفت: ظرفیت گردشگری در گیلان فرصت مغتنمی برای تبیین و تبلیغ دین است.
دریافت 41 MB

حجت الاسلام حسین ملانوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: عملکرد حوزه‌های علمیه استان‌ها زیر ذره بین قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت ارتباط گیری حوزه‌های علمیه با مراکز آموزشی بیان کرد: تعامل حوزه علمیه با آموزش و پرورش منتج به تربیت افراد صالح و تراز انقلاب می‌شود.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی در حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به حضور میلیونی مسافران و گردشگران به گیلان اضافه کرد: ظرفیت گردشگری در گیلان فرصت مغتنمی برای تبیین و تبلیغ دین است.

ملانوری ادامه داد: باید در فضای تبلیغی استان به گونه‌ای عمل شود که مسافران از فرهنگ اسلامی و گیلانی تأثیر بپذیرند.

وی از فعالیت هزار و ۵۰۰ مبلغ دینی در حوزه علمیه گیلان خبر داد و افزود: فعالیت‌های خوبی در این حوزه انجام شده اما با توجه به ظرفیت گیلان می‌طلبد اقدامات موثرتری صورت گیرد.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی در حوزه‌های علمیه کشور، گریزی هم به اجرای «طرح امین» زد و گفت: حدود ۸۰۰ مربی در مدارس گیلان در قالب «طرح امین» فعالیت می‌کنند.

ملانوری ادامه داد: اجرای «طرح هجرت» با حدود ۳۰۰ مبلغ در گیلان دنبال می‌شود و «طرح بینات» با محوریت کارهای فرهنگی در اطراف مدارس با بهره گیری از وجود ۷۰ مبلغ، صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر نقش مشارکتی مردم در بخش‌های مختلف، افزود: مشارکت مردم در تبلیغ دین بسیار مؤثر و ماندگار است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار