طرح مدیریت کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور در بوشهر اجرا می‌شود

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر، اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور را برای کنترل و مدیریت این بیماری کمک‌کننده خواند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، دکتر سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر در نشست طرح  شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) برای کنترل و مدیریت بیماری کرونا بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

او افزود: هدف از اجرای این طرح تشدید نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده هدفمند و هوشمند در استان، قرنطینه افراد مبتلا و رهگیری آنان در جامعه، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، ایجاد محدودیت هدفمند، تقویت فرآیند درمان سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و قرنطینه افراد از دیگر اهداف این طرح است.

بیشتر بخوانید

محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر آغاز شد

کشمیری ادامه داد: این طرح شامل چهار مرحله تقسیم‌بندی شهر، تشکیل گروه برای هر محله، تجهیز گروه‌ها و ارتباط بین بیماران و گروه‌ها است. هر شهربه ۱۰ قسمت تقسیم می‌شود و گروه‌هایی را برای حمایت از بیماران هرکدام از منطقه‌ها مشخص می‌کنیم تا فرد بیمار و اطرافیان آن‌ها حمایت شوند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر هم گفت: در تمامی بحران‌ها مانند حوادث غیرمترقبه و بیماری‌ها وقتی مردم پای‌کار آمدند بحران‌ها در سریع‌ترین زمان فروکش کرده است.

سردار علی رزمجو افزود: آمادگی داریم که همگام با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، گروه‌های ۱۰ نفره از بسیجیان را برای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مهیای همکاری کنیم.

او عنوان کرد: سعی ما بر این است از بسیجیانی که در زمینه پرستاری فعالیت دارند، استفاده کنیم.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار