طرح آمریکا و عربستان برای حمایت از یک گروه تروریستی در سوریه

منابع آگاه از همکاری آمریکا و عربستان برای حمایت از تروریست‌های موسوم به «مغاویر الثوره» در سوریه خبر دادند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،  المیادین اعلام کرد که اطلاعات نشان می‌دهد پروژه‌‌ای برای حمایت مجدد از تروریست‌‌های موسوم به « جیش مغاویر الثورة» با حمایت عربستان سعودی در جریان است و هدف از آن گسترش مناطق استقرار این تروریست‌ها به سمت مناطق مورد اشغال نیروهای وابسته به آمریکا در شمال شرق سوریه است.

المیادین نوشت: اردوگاه‌های  تروریست‌های موسوم به  مغاویر الثوره مورد حمایت آمریکا در «التنف» اخیرا اقداماتی از جمله فارغ‌التحصیلی از یک دوره جدید و انجام تمرین‌های نظامی با گلوله جنگی با نظارت نیروهای موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش انجام داده است.

این اقدامات همزمان  است با اخباری مبنی بر تلاش آمریکا برای گسترش حضور این گروه در کنار دیگر گروه‌های مستقر در منطقه و استقرار بخشی از آنها در مناطق شمال و شرق سوریه که تحت اشغال نیروهای دموکراتیک سوریه « قسد» قرار دارد.

پروازهای فرودگاه دمشق سوریه از سرگرفته شدتشدید تحرکات ارتش آمریکا در سوریه و ارتباط حمله الرقه با اشغالگران

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده مغاویر الثوره حدود دو هفته پیش به عربستان سعودی رفته و با مقامات محلی در این کشور ملاقات کرده است.

این منابع  در  ادامه افزودند: اطلاعاتی در خصوص حمایت مجدد از مغاویر الثوره وجود دارد که هدف از آن گسترش مناطق استقرار این تروریست‌ها به سمت مناطق مورد اشغال نیروهای وابسته به آمریکا در شمال شرق سوریه است. از سوی دیگر هدف حمایت از این گروه در برابر حملات سوریه یا روسیه است، به ویژه پس از آنکه روسیه برخی مواضع این گروهک را در التنف مورد هدف قرار داد.

  بر اساس گزارش المیادین،گروهک مغاویرالثوره به استان الحسکه رسیده‌اند و در دو مقر در محله « حی الزهور» و روستایی در جنوب الحسکه مستقر شده‌‌اند و مأموریتی که به آن‌ها محول شده است، معلوم نیست.

المیادین در ادامه نوشت:  این احتمال وجود دارد که ائتلاف  بخواهد حضور این نیروها را در مناطق تحت کنترل  قسد افزایش دهد تا  در صورت هرگونه عقب‌نشینی نیروهای قسد در مناطق مرزی در پی حمله احتمالی و جدید  ترکیه، مانع رسیدن نیروهای دولتی سوریه به منابع نفتی در دیرالزور شود.       

منابع آگاه همچنین گفتند:  در واکنش به تشدید حملات اخیر سوریه و روسیه به منطقه التنف،تلاش‌‌هایی برای برگزاری نشست میان فرماندهان مغاویر الثوره و سایر نیروهای مورد حمایت آمریکا  وجود دارد.

جنگنده‌های روسیه چند روز پیش مواضع مغاویرالثوره را  مورد هدف قرار دادند.

گروهک «مغاویر الثوره» به طور مستقیم از سوی ارتش آمریکا و سی.آی.ای تشکیل شده و سازمان یافته است و مقر آن نیز در داخل پایگاه التنف قرار دارد.

گذرگاه «التنف» نقطه مرزی مشترک بین سه کشور سوریه، عراق و اردن است که نخستین و مهم‌ترین گذرگاه مرزی سوریه با عراق به شمار می‌آید.آمریکا و متحدانش طی سال‌های اخیر همواره تلاش کردند کنترل این گذرگاه در اختیار ارتش سوریه و متحدانش قرار نگیرد.کنترل این گذرگاه تا شعاع 56 کیلومتری در اختیار نیروهای آمریکایی قرار دارد و واشنگتن حتی به نیروهای سوری نیز اجازه نزدیک شدن به گذرگاه التنف را نمی‌دهد.

وبگاه شبکه آمریکایی «ان‌بی‌سی نیوز» اخیرا در گزارشی نوشت، از سال گذشته حملات علیه مواضع آمریکایی‌ها در عراق و سوریه تشدید شده، اما این حملات تاکنون بی‌پاسخ مانده‌اند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار