سی‌ان‌ان: نشانه‌ای از کشته شدن هیچ ایرانی در عملیات آمریکا وجود ندارد

منابع آگاه به یک رسانه آمریکایی گفته‌اند نشانه‌‌ای از جان باختن هیچ ایرانی در عملیات‌های بامداد شنبه ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه وجود ندارد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت هنوز تحلیل جامعی از اثرات حمله آمریکا به عراق و سوریه صورت نگرفته اما یک مقام آمریکایی می‌گوید شواهدی مبنی بر اینکه فرد یا افراد ایرانی در این عملیات جان باخته باشند وجود ندارد.

این رسانه آمریکایی نوشته دولت جو بایدن در آمریکا با انتقادهایی روبرو شده که با به تأخیر انداختن عملیات در عراق و سوریه اثرات آن را کاهش داده و موجب شده گروه‌های هدف حمله نفرات و تجهیزاتشان را جابجا کنند.

سی‌ان‌ان در این گزارش به نقل از دو مقام آمریکایی مدعی شده ایالات متحده از میان 85 موضع هدف حمله 84 موضع را تخریب کرده یا به آن خسارت وارد کرده اما نشانه‌ای از جان باختن ایرانی‌ها مشاهده نمی‌شود.

شبکه المیادین دو روز پیش به نقل از منابع آگاه گزارش داد اکثر مواضعی که مورد تجاوز آمریکا در شهرهای مرزی عراق و سوریه قرار گرفت قبل از آغاز تجاوزات تخلیه شده بودند. به گفته این منابع، حملات آمریکا شهرهای دیرالزور، المیادین و البوکمال و توابع آنها در شرق سوریه را تحت تاثیر قرار داد.

حملات آمریکا و انگلیس به شمال غرب یمنمقاومت عراق از حمله به پایگاه آمریکا در سوریه خبر دادعبدالسلام: تداوم حمله آمریکا و انگلیس به یمن، هیچ دستاوردی برای متجاوزان ندارد

در عراق نیز خبرنگار المیادین گزارش داد که آمریکایی‌ها مواضعی را در شهرهای القائم و عکاشات در نزدیکی مرزهای سوریه هدف قرار دادند که منجر به شهادت 2 غیرنظامی شد. سخنگوی فرمانده‌کل نیروهای مسلح عراق درباره تجاوزات آمریکا به مناطقی در داخل عراق از جمله مواضع حشد شعبی که یکی از یگانهای نظامی رسمی این کشور به‌شمار می‌رود، گفت: شهر القائم و مناطق مرزی عراق هدف حملات جنگنده‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت.

وی تاکید کرد که تجاوزات آمریکا نقض آشکار حاکمیت عراق است و به تلاش‌های دولت عراق ضربه وارد می‌کند. حملات آمریکا، تهدیدی است که عراق و منطقه را به وضعیتی که سرنوشت آن نامعلوم و دارای پیامدهای وخیم و خطرناک است، سوق می‌دهد.

روز جمعه، داگلاس سیمز، از فرماندهان ارتش آمریکا در یک نشست خبری با خبرنگاران گفته بود که اهدافی که برای حمله انتخاب شده بودند «با این هدف انتخاب شده بودند که احتمالاً به تلفاتی در میان افراد داخل آن تأسیسات منجر خواهند شد.»

سیمز که رئیس ستاد مشترک عملیاتی نیروهای مسلح ایالات متحده است در پاسخ به انتقادها مبنی بر اینکه چرا عملیات با تأخیر انجام شده مدعی شد که شرایط آب و هوایی تا قبل از جمعه شب برای انجام این حملات مساعده نبوده است.

با وجود این، تحلیلگران می‌گویند هراس آمریکا از واکنش گروه‌های مقاومت موجب شده این عملیات‌ها به گونه‌ای انجام شوند که سطح تنش‌ها بالا نرود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار