سومین محموله سوختی از خوزستان به سی‌سخت ارسال شد

اهواز - ایرنا - مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) گفت: سومین محموله سوختی (نفت سفید) به ظرفیت ۵۰۰ هزار لیتر روز سه‌شنبه پس از بارگیری از انبار نظامیه اهواز راهی شهر زلزله زده "سی‌سخت" در استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

نعمت‌الله نجفی روزسه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محموله با ۱۷ دستگاه تانکر سوخت رسان به منطقه زلزله زده سی‌سخت(دنا) و روستاهای اطراف ارسال شده است.
پیش از این ۱.۲میلیون لیتر نفت سفید با ۲ محموله از اهواز به شهر زلزله زده سی‌سخت ارسال شده بود.
وی با بیان اینکه ارسال نفت سفید از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان همچنان ادامه دارد گفت: تامین مواد سوختی تا برطرف شدن کامل نیازهای ساکنان زلزله زده سی‌سخت از اولویت‌های شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان است.
با توجه به سردی هوا ، نفت سفید همچنان از نیازهای ضروری ساکنان شهرستان زلزله زده دنا(سی‌سخت) در استان کهگیلویه و بویراحمد است.
وی ادامه داد: ذخایر نفت سفید انبار نظامیه اهواز درحد مطلوب است و مشکلی در تامین کامل مواد سوختی مورد نیاز ساکنان شهر سی‌سخت و روستاهای اطراف آن وجود ندارد.
تاکنون چند محموله امدادی و غذایی از هلال احمر خوزستان و کمک های مردمی به منطقه زلزله زده سی‌سخت ارسال ، و چند محموله دیگر نیز در حال آماده سازی برای ارسال به این منطقه است.  
زلزله ۵.۸ ریشتری ۲ هفته پیش  شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا و روستاهای اطراف خسارات زیادی به واحدهای مسکونی و تجاری منطقه وارد کرد و ۶۲ مصدوم نیز برجا گذاشت.
به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) در جریان سیلاب فروردین ۱۳۹۸ و زلزله استان کرمانشاه دهها محموله نفت سفید و بنزین به مناطق سیل زده و زلزله زده لرستان و کرمانشاه ارسال کرد.

انبار نفتی نظامیه اهواز در ۱۰کیلومتری شمال این شهر با ظرفیت بیش از ۶۰۰میلیون لیتر ، بزرگترین انبار ذخیره‌سازی فراورده های نفتی جنوب غرب کشور است.
انبار ذخیره سازی فراورده های نفتی نظامیه اهواز نقطه اتکا وزارت نفت برای تامین پایدار سوخت به استان های همجوار و مرزی به خصوص در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه است.
این مرکز ذخیره سازی در زمان هشت سال دفاع مقدس بارها مورد تهاجم هوایی رژیم بعثی عراق با هدف قطع خطوط پشتیبانی رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد در جنوب و غرب کشور قرار گرفت ولی با تلاش های جهادی و شبانه روزی هیچ گاه از مدار عملیات خارج نشد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار