سوریه، غزه، توافق‌های ابراهیم و چین؛ پرونده‌های روی میز بلینکن و همتایان اسرائیلی و اماراتی وی

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور امروز چهارشنبه با همتایان اسرائیلی و اماراتی خود در مورد ایران، سوریه، وضعیت غزه و دیگر کشورها گفتگو خواهد کرد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از تاس، این مقام آمریکایی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد دیدار امروز بلینکن با یائیر لاپید ، وزیر خارجه اسرائیل و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات در واشنگتن گفت که "موضوعات مورد توجه ما در منطقه مورد بحث قرار خواهد گرفت."


مقام مذکور عنوان داشت: واشنگتن امیدوار است "توافقنامه‌های ابراهیم" بین اسرائیل و همسایگانش گسترش یابد.


وی گفت: علاوه بر ایران ، سوریه و مساله توسعه اقتصادی، وزیران خارجه حاضر در مورد روابط با چین، اجرای توافقنامه‌های ابراهیم و وضعیت نوار غزه بحث خواهند کرد.


این مقام تأکید کرد که دولت بایدن از راه حل "دو کشوری" حمایت می‌کند ، اما خاطرنشان کرد که ایالات متحده از اسرائیل در مبارزه با "تروریسم" حمایت می‌کند و بلینکن در مورد مدرن سازی سامانه "گنبد آهنین" با لاپید بحث خواهد کرد. 


مقام وزارت خارجه آمریکا افزود: ایالات متحده ، اسرائیل و امارات دو گروه کاری جدید را روز چهارشنبه راه اندازی خواهند کرد که یکی از دو گروه بر همزیستی مذهبی تمرکز خواهد کرد ، در حالی که گروه دیگر بر مسائل مربوط به آب و انرژی تمرکز می‌کند.


انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار