از پهلو گرفتن کشتی حامل غلات در بندر طرطوس تا ترور یک مسئول سوری در درعا

منابع سوری اعلام کردند که کشتی حامل غلات «لائودیسه» که اوکراین مدعی بود سرقت شده ، به بندر طرطوس رسیده است.

 به گزارش ذاکرنیوز، وزارت حمل و نقل سوریه اعلام کرد که کشتی «لائودیسه» که اوکراین مدعی بود سرقت شده است، اوایل روز پنجشنبه بندر لبنان را ترک کرد و به بندر طرطوس رسیده و طبق برنامه خود به کار خود ادامه می‌دهد.

 این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: در چند روز گذشته، این وزارتخانه و شرکت حمل و نقل دریایی سوریه با همکاری وزارت امور خارجه و امور مهاجرین، وزارت حمل و نقل و کار لبنان و افراد ذینفع در بندر طرابلس، موضوع کشتیLAODICEA را که در حال انجام یک سفر برنامه ریزی شده بود، پیگیری کردیم. در برنامه سفر این کشتی، تحویل ذخایر آرد به یکی از شرکت های تجاری در لبنان وجود داشت و پس از آن محموله در بندر طرطوس به صورت روتین و معمولی تخلیه می شود.

این وزارتخانه گفت: صدور رای قاضی ذیصلاح لبنان پس از بررسی اوراق و مدارک مربوط به کشتی و تمامی مراحل لازم برای این امر بدون رسیدن به هیچ یک از ادعاهای سفیر اوکراین، موید بطلان سرقت این کشتی شد.

«علی حمیه»، وزیر حمل و نقل لبنان در توییتر نوشت: مادامی که کشتی‌ها مطابق قوانین باشند و حاکمیت لبنان رعایت کنند در امنیت هستند، کشتی لائودیسه سوریه اکنون خارج از آبهای سرزمینی لبنان است.

کشتی لائودیسه با پرچم سوریه که حامل ده هزار تن آرد گندم و جو است از روز پنجشنبه گذشته در بندر طرابلس لبنان پهلو گرفته بود. اوکراین مدعی شده بود که روسیه غلات را دزدیده است، ادعایی که مسکو آن را رد کرده بود.

یک قاضی لبنانی روز چهارشنبه گفته بود که کشتی لائودیسه می تواند پس از اینکه دادستان عمومی لبنان به موجب تحقیقات رای داد که حامل غله اوکراینی دزدیده شده نیست، حرکت کند.

ترور مسئول حزب بعث سوریه در درعا

منابع سوری اعلام کردند که دبیر بخش حزب بعث در شهر «حراک» در حومه شمال شرقی درعا توسط افراد مسلح ناشناس در این شهر ترور شد.

خبرنگار سانا در درعا اعلام کرد که افراد مسلح ناشناس به «سلامه القداح»، دبیر بخش حزب در شهر حراک در حالی که در نزدیکی خانه خود بود تیراندازی کردند و او را ترور کردند.

گردشگری که در حمایت مقاومت از دیرالزور با پای پیاده رهسپار تهران است

منابع سوری اعلام کردند که «خلیفه الحسین»، یک جهانگرد سوری از دیرالزور تا تهران از طریق عراق تحت عنوان « وفاداری به شهدای ارتش سوریه و شهدای مقاومت» با پای پیاده سفر می‌کند.

کشور سوریه ,

الحسین به خبرنگار سانا تصریح کرد که این سفر از استان دیرالزور آغاز شده و حومه شرقی دیرالزور و شهرهای القائم، الانبار، بغداد و نجف عراق را در بر می‌گیرد و سپس به تهران ادامه می‌دهد و در آنجا سفر به پایان می‌رسد.

شایان ذکر است که مسافتی که طی خواهد کرد حدود 3 هزار کیلومتر تخمین زده می‌شود و حدود دو ماه طول خواهد کشید.

ابراز همبستگی دمشق با اسلام آباد

سوریه همبستگی خود را با پاکستان در خصوص سیل هایی اعلام کرد که در شماری از شهرها به وقوع پیوسته است.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: سوریه همبستگی خود را با برادران در پاکستان در خصوص اخبار تاسف بار متعلق به سیل ها که در بسیاری از شهرها و پاکستان به وقوع پیوست و خسارت های جانی و مادی برجا گذاشته است، اعلام می‌کند.

 وزارت خارجه سوریه صمیمانه ‌ترین مراتب تسلیت و همدردی خود را به دولت و ملت برادر پاکستان و خانواده های قربانیان ابراز داشته و برای مجروحان شفای عاجل آرزو نمود.

وزارت خارجه سوریه افزود: دولت سوریه اطمینان کامل دارد که دولت و ملت پاکستان می‌توانند بر این مصیبت دردناک فائق آیند.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار