سانا: آمریکا با هلی‌برن در الحسکه، دو شهروند سوریه را ربود

رسانه‌های سوریه از ربایش دو شهروند این کشور توسط نظامیان اشغالگر

به گزارش ذاکرنیوز، منابع محلی در سوریه گفتند که نظامیان ایالات متحده آمریکا در شمال شرق سوریه اقدام به پیاده کردن نیرو در نزدیکی شهر «الحسکه» کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز سه شنبه به نقل از این منابع گزارش داد که یک بالگرد متعلق به نیروهای آمریکا طی ساعات گذشته این هلی‌برن را با کمک عناصر مسلح وابسته به شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) انجام داده و طی آن، این عناصر به منازل ساکنان منطقه یورش برده و دو شهروند سوری را ربوده و با خود به مکان نامعلومی برده‌اند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از سانا، نظامیان اشغالگر آمریکا به صورت مستمر در مناطقی که با همکاری عناصر شبه نظامی قسد در الجزیره سوریه (بین دجله و فرات) اقدام به پیاده کردن نیرو می‌‌کنند و شهروندان غیرنظامی را در این یورش‌ها می‌ربایند.

طی سال‌های گذشته، آمریکا به بهانه مقابله با عناصر گروه تروریستی داعش از عناصر شبه نظامی و جدایی طلب در شمال سوریه حمایت کرده و بخش وسیعی را به اشغال درآورده است. 

بخشی از این مناطق اشغالی به نام «التنف» در شرق سوریه در نزدیکی عراق و اردن واقع شده است و عناصر باقیمانده داعش از این منطقه به عنوان پایگاهی برای حملات خود در صحرای سوریه به ارتش این کشور استفاده می‌کند.

  

انتهای  پیام/

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار