راه‌اندازی پالایشگاه شیر از اولویت‌های خراسان جنوبی است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: راه‌اندازی پالایشگاه شیر از اولویت‌های استان است و در صورت ورود سرمایه‌گذار حمایت لازم را انجام می‌دهیم.
- اخبار استانها -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهدی جعفری امروز در دیدار با فعالان صنعت دام و طیور استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در صورت اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی پالایشگاه شیر در خراسان جنوبی حمایت تسهیلاتی خواهیم داشت. 

وی افزود: در صورتی که مرغ مصرفی خراسان جنوبی به صورت کامل تأمین شود، مشکلی در ارسال مرغ مازاد به سایر استان‌های همجوار و صادرات آن نداریم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به طرح ایجاد سردخانه دولتی در استان با اعتبار 240 میلیارد ریال گفت: قرارداد سردخانه منعقد شده و 120 میلیارد ریال آن توسط سازمان تعاون روستایی و 120 میلیارد ریال هم توسط استان برای تکمیل این سردخانه که سوله آن آماده است، تأمین خواهد شد. انبار شرکت غله قاین در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار می‌گیرد تا به اندازه کافی و مورد نیاز دپوی نهاده دامی را در سطح استان داشته باشیم.

جعفری بیان کرد: مازاد مرغ تولیدی استان و نبود بازار صادراتی، حمایت تسهیلاتی از تولیدکنندگان بخش دام و طیور، قیمت‌گذاری بالای جو توسط شرکت پشتیبانی امور دام، نبود صرفه اقتصادی بخش دام و طیور، خام‌فروشی شیر، تعداد پایین کشتارگاه‌های مرغ، حذف واحدهای تولیدی، از دست دادن بازار مرغ سیستان و بلوچستان و کرمان، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و نبود حمایت از تولیدکنندگان دام و طیور از مهمترین مشکلات و مطالبات مطرح شده در این نشست بود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار