دلایل اخراج مربی دروازه‌بان‌های بایرن مونیخ؛ از جاسوسی برای نویر تا اختلاف با ناگلزمن

رسانه‌های آلمانی از دلایل باشگاه بایرن مونیخ برای اخراج مربی دروازه‌بان‌های خود پرده‌ برداشتند.

به گزارش ذاکرنیوز، باشگاه بایرن مونیخ شب گذشته (دوشنبه) به طور رسمی به همکاری‌اش با تونی تاپالوویچ پایان داد و به نوعی مربی دروازه‌بان‌های خود را پس از 11 سال و نیم  همکاری اخراج کرد. رسانه‌های آلمانی دلایل مختلفی برای اخراج این مربی دروازه‌بان‌های اهل کشور کرواسی مطرح کرده‌اند. شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت» اما مدعی شد؛ اختلافات و مشکلات بین یولیان ناگلسمان و تونی تاپالوویچ از فصل گذشته آغاز شد. سرمربی 35 ساله باواریایی‌ها از این واقعیت ناراحت بود که مسائل داخلی کادر مربیگری از طریق تاپالوویچ به مانوئل نویر و سپس به کل تیم درز می‌کرد. گفته می‌شود او در این سال‌ها رابطه خیلی دوستانه و نزدیکی با نویر داشته است.

نشریه «بیلد» که اولین رسانه آلمانی بود که پیش از اعلام رسمی باشگاه بایرن مونیخ خبر اخراج شدن تاپالوویچ را داد، درباره دلیل اخراج این مربی 42 ساله گزارش داد؛ در واقع اختلافاتی که تاپالوویچ و ناگلسمان با هم داشتند، در نهایت باعث شد تا باشگاه با او قطع همکاری کند. گفته می‌شود تاپالوویچ از دستورات ناگلسمان به نوعی سرپیچی می‌کرده و این آغاز اختلاف بین طرفین بوده است. بر اساس این گزارش؛ حسن صالیحمیدزیچ مدیر ورزشی تیم فوتبال بایرن مونیخ ماه‌ها در تلاش بوده تا رابطه سرد ناگلسمان و تاپالوویچ را بهبود ببخشد اما در نهایت موفق به این کار نشد و باشگاه بایرن هم در ادامه تصمیم به اخراج او گرفت.

رسانه‌های آلمانی یکی دیگر از دلایل اصلی اخراج تاپالوویچ را تمرکز او تنها بر روی مانوئل نویر و اِسون اولرایش عنوان کرده‌اند. پیش از این الکساندر نوبل دروازه‌بان بایرن که در حال حاضر به طور قرضی در موناکو حضور دارد، به عدم توجه تاپالوویچ به او در زمان حضورش در بایرن اشاره و از او انتقاد کرده بود.

 صالیحمیدزیچ درباره جدایی مدیر دروازه‌بان‌های بایرن مونیخ از این تیم پس از نزدیک به 12 سال همکاری گفت: تونی به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها در موفقیت‌های بایرن در سال‌های اخیر نقش داشته است و به همین خاطر از او تشکر می‌کنیم. اختلاف نظر بر سر نحوه همکاری باعث شد که ما راه‌‌مان را از هم جدا کنیم. ما برای او آرزوی موفقیت داریم و بهترین‌ها را برایش در آینده آرزو می‌کنیم.

مانوئل نویر هم با انتشار عکس‌هایی از خود و تونی تاپالوویچ در حساب کاربری رسمی خود در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» به این اخراج واکنش نشان داد و نوشت: « تونی عزیز، امروز پایان یک دوره در باشگاه بایرن مونیخ است. تو پس از 11.5 سال فعالیت، نه‌تنها به عنوان یک پیشگام مطلق دروازه‌بانی مدرن، بلکه مهمتر از همه به عنوان یک فرد بزرگ باشگاه را ترک می‌کنی. همه، نه تنها در مونیخ، می‌دانند که همه این موفقیت‌ها بدون تو هرگز ممکن نبود! تو همچنین به من و بازی دروازه‌بانی‌ام شکل دادی و آن را به سطح جدیدی ارتقا دادی. دلم برایت تنگ خواهد شد! برای همه چیز ممنون».

مانوئل نویر , تیم فوتبال بایرن مونیخ , یولیان ناگلسمان ,

تاپالوویچ نیز با انتشار پیام خداحافظی؛ در اظهارنظری طعنه‌آمیز، جدایی خود را تعجب‌انگیز خواند.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار