دستگیری و هلاکت شماری از تروریسها در کرکوک عراق

بغداد – ایرنا- دستگاههای امنیتی عراق امروز (دوشنبه) از هلاکت شماری از بقایای گروه تروریستی داعش و دستگیری سرکردگان این گروه در استان کرکوک در شمال این کشور خبر دادند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایرنا به نقل از رسانه های عراقی، ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (دوشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که در جریان هشت حمله هوایی به منطقه «وادی الشای» در جنوب استان کرکوک که بعد از دریافت اطلاعات دقیق از دستگاه اطلاعات ملی صورت گرفت، هفت نفر از عناصر تروریستی داعش کشته شدند.
این بیانیه افزود: نیروهای مشترک ارتش و دستگاه اطلاعات کرکوک در محل هلاکت این تروریست ها دو کمربند انفجاری و انبارهای سلاح و مهمات سبک کشف و ضبط کردند و عملیات برای تعقیب تروریست ها همچنان ادامه دارد.
نیروهای امنیتی عراق اخیرا بر عملیات خود در منطقه وادی الشای علیه تروریست ها و مخفیگاههای آنها افزوده اند.
همزمان پلیس فدرال عراق امروز در بیانیه ای از دستگیری دو تن از خطرناکترین عناصر گروه تروریستی داعش در استان کرکوک خبر دادند.
در این بیانیه آمده است: این دو تروریست در شمال استان کرکوک دستگیر شدند و در چند منطقه بین استان های کرکوک در شمال، دیاله در شرق و الانبار در غرب عراق فعالیت می کردند.
فعالیت تروریست ها در دو ماهه اخیر در برخی مناطق عراق از جمله استان های الانبار، صلاح الدین، دیاله و کرکوک افزایش یافته است.
افزایش تحرکات تروریست‌ها باعث شده تا نیروهای مسلح عراق بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول سه هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» در این گروه را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.
عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.
نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار