دستگاه سی تی اسکن بیمارستان بم بعد از 10 سال از گمرک آزاد شد

دادستان مرکز استان کرمان گفت: دستورات قضایی برای آزادسازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان بم صادر شده و توقیف 10 ساله این دستگاه در گمرک به پایان رسید.

 به گزارش ذاکرنیوز، دادخدا سالاری در جمع خبرنگاران با اشاره به توقیف بیش از 10 ساله یک دستگاه سی تی اسکن در گمرک بم اظهار داشت: در بازدید اخیر از انبار گمرک شهرستان بم دستورات قضایی لازم برای تعیین تکلیف این دستگاه سی تی اسکن طی روز جاری در محل انجام شد و این دستگاه در 48 ساعت آینده در اختیار شبکه درمان کشور و استان کرمان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این تصمیم در راستای اجرای دستورات ریاست قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها انجام شد گفت: این دستگاه بیش از 10 سال قبل به منظور کمک به چرخه درمان از ژاپن وارد کشور شده بود اما به برخی دلایل در توقیف بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به اینکه این دستگاه در زمان ورود به کشور از پیشرفته ترین دستگاه‌های سی تی اسکن بوده است تصریح کرد: در پی مطالبات مردمی و رسانه‌ای و دادستانی بم، دادستانی کرمان به موضوع تعیین تکلیف دستگاه سی تی اسکن توقیف شده ورود کرده است و این در حالی است که در چندین سال گذشته نیز پیگیری‌های اجرایی ‌و قضایی و جلسات متعددی برای تعیین تکلیف، ترخیص و تحویل این دستگاه صورت گرفته اما نتیجه بخش نبوده است.

وی با بیان اینکه تعیین تکلیف این دستگاه در گذشته می‌توانست جان ده‌ها نفر از جمله مرحوم اسدی خیر وارد کننده دستگاه را نجات دهد افزود: با به کارگیری این دستگاه در سیستم درمان کشور طی روزهای آینده جان بسیاری از بیماران نجات پیدا می‌کند.

سالاری با تقدیر از تلاش‌های دستگاه قضایی شهرستان بم به منظور تعیین تکلیف این دستگاه خاطر‌نشان کرد: اقدامات و پیگیری‌های امروز اداره کل بازرسی و اداره کل گمرکات استان در راستای تعیین تکلیف این دستگاه منجر به نتایج خوبی برای بخش بهداشت و درمان شده است.

 وی اظهارداشت: به منظور تعیین تکلیف کالاهای متروکه و توقیفی موجود در انبارهای شهرستان بم نیز مقرر شد اقدامات لازم طی یک هفته آینده انجام شده و نشست استانی جمع‌بندی اقدامات انجام شده در بم برگزار شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بیان کرد: تحقق تاکیدات ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها تنها با کار جهادی و حضور اثرگذار در صحنه محقق می‌شود.

وی همچنین با تقدیر از دست اندرکاران عرصه حمایت از تولید افزود: فلسفه حضور در شهرستان بم بازدید از انبارهای گمرک بوده است اما ظرفیت‌هایی را مشاهده کرده‌ایم که می‌توانند در مسیر توسعه استان و‌ کشور بسیار راهگشا باشند.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار