دادستان کرمان:

دستورات قضایی به توقیف ۱۰ ساله دستگاه سی تی اسکن در بم پایان داد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از پایان توقیف ۱۰ ساله دستگاه سی تی اسکن در بم خبر داد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، دادخدا سالاری با اشاره به توقیف بیش از ۱۰ ساله یک دستگاه سی تی اسکن در گمرک بم، گفت: در پی بازدید اخیر از انبار گمرک شهرستان بم، دستورات قضائی لازم برای تعیین تکلیف این دستگاه سی تی اسکن طی روز جاری در محل انجام شد و این دستگاه طی ۴۸ ساعت آینده در اختیار شبکه درمان کشور قرار خواهد گرفت.


سالاری در راستای اجرای دستورات رئیس قوه قضائی مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها و در جریان بازدید از انبار گمرک شهرستان بم افزود: این دستگاه بیش از ۱۰ سال قبل به منظور کمک به چرخه درمان از ژاپن وارد کشور شده بود اما به برخی دلایل در توقیف بوده است.


وی اظهارداشت: این دستگاه در زمان ورود به کشور از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های سی تی اسکن بوده است.


دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: در پی مطالبات مردمی و رسانه‌ای و با پیگیری‌های صدا و سیمای استان و دادستانی بم، دادستانی کرمان به موضوع تعیین تکلیف دستگاه سی تی اسکن توقیف شده، ورود کرده است. این در حالی است که در چندین سال گذشته نیز پیگیری‌های اجرایی و قضائی و جلسات متعددی برای تعیین تکلیف، ترخیص و تحویل این دستگاه صورت گرفته اما نتیجه بخش نبوده است.


سالاری عنوان کرد: تعیین تکلیف این دستگاه در گذشته می‌توانست جان ده‌ها نفر از جمله مرحوم اسدی، خیر وارد کننده دستگاه را نجات دهد.


وی ادامه داد: با به کارگیری این دستگاه در سیستم درمان کشور طی روزهای آتی، جان بسیاری از بیماران نجات خواهد یافت.


دادستان کرمان ضمن تقدیر از تلاش‌های دستگاه قضائی شهرستان بم به منظور تعیین تکلیف این دستگاه، گفت: اقدامات و پیگیری‌های امروز اداره کل بازرسی و اداره کل گمرکات استان در راستای تعیین تکلیف این دستگاه منجر به نتایج خوبی برای بخش بهداشت و درمان شده است.


پی گیری برای تعیین تکلیف کالاهای متروکه و توقیفی انبارهای بم


سالاری اظهارداشت: به منظور تعیین تکلیف کالاهای متروکه و توقیفی موجود در انبارهای شهرستان بم نیز مقرر شد اقدامات لازم طی یک هفته آینده انجام شده و نشست استانی جمع بندی اقدامات انجام شده در بم برگزار شود.


وی عنوان کرد: تحقق تأکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها تنها با کار جهادی و حضور اثرگذار در صحنه محقق می‌شود.


مدعی العموم در ادامه ضمن تقدیر از دست اندرکاران عرصه حمایت از تولید، افزود: فلسفه حضور در شهرستان بم، بازدید از انبارهای گمرک بوده است اما ظرفیت‌هایی را مشاهده کرده‌ایم که می‌توانند در مسیر توسعه استان و کشور بسیار راهگشا باشند.


سالاری اظهارداشت: مسئولان قضائی در کنار رسیدگی به پرونده‌ها، موضوع حمایت از تولید را نیز به صورت ویژه مورد توجه قرار داده‌اند.


وی بیان کرد: تدوین راهکارهای عملیاتی به منظور رفع مشکلات حوزه تولید، همواره در دستگاه قضائی واجرایی مورد تاکید قرار گرفته است.


دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان ادامه داد: تبعات ناشی از بیکاری در تمامی بخش‌های جامعه تأثیر می‌گذارد و لازم است که به همین دلیل، توجه ویژه ای به حمایت از تولید صورت گیرد.


شایان ذکر است؛ در حاشیه این بازدید فرزند مرحوم اسدی خیر اهدا کننده به دادستان مرکز استان و هیئت همراه بیان داشت: پدر مرحوم من به علت نبود سی تی اسکن در یک شهرستانی و تشخیص دیر هنگام بیماری فوت کرده است و امیدوارم با راه اندازی این دستگاه جان ده‌ها نفر همانند پدر من که نیاز به تشخیص زود هنگام دارند از مرگ حتمی نجات پیدا کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار