رویترز به نقل ازمنابع دیپلماتیک؛

درخواست پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو به سرعت پذیرفته می‌شود

بنا به گفته منابع آگاه، درخواست کشورهای فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو به سرعت از سوی اعضای این ائتلاف پذیرفته می‌شود.

 به گزارش ذاکرنیوز به نقل از رویترز، بنا به گفته منابع دیپلماتیک درخواست عضویت فنلاند و سوئد در ناتو طی روزهای آینده ارائه و به سرعت پذیرفته خواهد شد.


رویترز به نقل از پنج دیپلمات و مقام آگاه نوشت متحدان ناتو انتظار دارند فنلاند و سوئد طی روزهای آتی درخواست عضویت در ناتو را ارائه داده و این درخواست به سرعت از سوی اعضای این ائتلاف پذیرفته شود.


آنگونه که منابع آگاه می‌گویند تا سپری شدن زمان یکساله پذیرش عضویت این دو کشور در ناتو، متحدان حضور نظامی بیشتری در منطقه شمال اروپا خواهند داشت، تمرینات نظامی و گشت زنی دریایی بیشتری در دریای بالتیک برگزار می‌کنند و احتمالاً نیروهای آمریکایی و انگلیسی را از طریق فنلاند و سوئد به حرکت در می‌آورند. یکی از دیپلمات‌های ارشد که نخواست نامش فاش شود، گفت: آنها درخواست خواهند داد و به آنها عضویت داده اعطا می‌شود.


رئیس جمهور و نخست وزیر فنلاند امروز پنج شنبه بر ضرورت پیوستن هر چه زودتر این کشور به ناتو تاکید کردند. دو مقام ارشد دولت فنلاند در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: فنلاند باید بدون تأخیر برای عضویت در ناتو درخواست دهد. امیدواریم اقدامات ملی، که برای اخذ این تصمیم لازم است، طی چند روز آینده به سرعت اتخاذ شود. تحولات اخیر ناشی از بازنگری افراطی در مورد امنیت اروپا برگرفته از جنگ روسیه و اوکراین است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار