صفری در جلسه کمیته ایمنی و سلامت مطرح کرد؛

درباره سلامت مردم با کسی تعارف نداریم

مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: درباره مسائلی که با سلامت مردم در ارتباط است با کسی تعارف نداریم و غرفه‌های متخلف را پلمپ می‌کنیم.

 به گزارش ذاکرنیوز، جلسه کمیته «ایمنی و سلامت» سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، عصر پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت با حضور حسین صفری مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی نمایشگاه و نمایندگانی از اورژانس، آتش‌نشانی، دانشگاه علوم پزشکی، بیمه، معاونت خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک (تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مترو) و نمایندگان دیگر نهادهای مرتبط برگزار شد.


صفری در این جلسه گفت: با توجه به حساسیت‌های کنونی در ارتباط با همه‌گیری کرونا و همچنین اهمیت سلامت بازدیدکنندگان نمایشگاه، مقرر شد که نظارت کامل و جدی در خصوص مواد غذایی که در نمایشگاه به فروش می‌رسد و همچنین رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، صورت گیرد.


وی افزود: در مواردی که با سلامت مردم در ارتباط است با هیچ‌کس تعارف نداریم. غرفه‌های متخلف بلافاصله بسته خواهند شد و پس از پرداخت جریمه و رفع اشکالات و رعایت استانداردهای لازم، در صورت تأیید کارشناسان، بازگشایی خواهند شد.


مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با بیان اینکه این جلسه باید هر روز برگزار شود، ادامه داد: علاوه بر نمایندگان نهادهای مختلفی که در این جلسه حضور دارند، لازم است نمایندگانی از شرکت آبفا و نیروی انتظامی هم در این جلسات حضور داشته باشند.


صفری بیان کرد: دستورالعمل‌ها و هرآنچه در این جلسات مصوب شود، لازم‌الاجراست و به‌جد آن را اجرایی می‌کنیم. در این جلسات روزانه، تمامی اتفاقات و موارد مرتبط با ایمنی و سلامت را بررسی و هر کدام از دستگاه‌ها گزارش کار خود را ارائه می‌دهند.در راستای اجرایی کردن مصوبات این جلسات، نظارت ویژه بر تمامی دکه‌های فروش اغذیه صورت می‌گیرد. موضوع دیگر، تأکید بر لزوم استفاده از کپسول اطفای حریق در تمامی غرفه‌ها در بخش‌های مختلف نمایشگاه است. با توجه به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از نماینده آتش‌نشانی، بیش از ۸۰ درصد غرفه‌ها مجهز به کپسول اطفای حریق هستند.


مدیر کمیته اجرایی و پشتیبانی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: با توجه به دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، موضوع انجام واکسیناسیون عمومی با استقرار تیم وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل مصلای امام خمینی (ره) صورت می‌گیرد. همچنین نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا نیز به‌طور جدی پیگیری می‌شود.


در پایان این جلسه، دستور پلمپ یک غرفه متخلف صادر و این امر محقق شد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار