داوطلبان هلال احمر در دولت سیزدهم ۶.۵ برابر شده است

ارومیه- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به فعالیت ۴۶۰ هزار نفر تا پیش از دولت سیزدهم به عنوان داوطلب این جمعیت گفت: این تعداد در بیش از ۲.۵ سال گذشته ۶.۵ برابر شده که افزایشی قابل توجه به شمار می رود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرنگار ایرنا، پیرحسین کولیوند روز سه شنبه در آیین اختتامیه هفته هلال احمر که در تالار وحدت ارومیه برگزار شد، افزود: طبق آمار در حال حاضر بیش از سه میلیون نفر در کشور عضو داوطلب جمعیت هلال احمر هستند.

وی اضافه کرد: ارتقای تجهیزات و استفاده از ابزار پیشرفته از جمله برنامه های مهم جمعیت هلال احمر در کشور به شمار می رود که در این راستا ۹۰۰ دستگاه آمبولانس و خودرو نجات، ترخیص شده و به زودی سهمیه استان‌ها توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: آموزش‌های تخصصی و مهارت افزایی در جمعیت هلال احمر کشور نیز با قدرت در دستور کار قرار دارد و در کنار ارتقای کمی داوطلبان و افزایش کمی و کیفی تجهیزات، بهبود کیفی با ارائه آموزش های مستمر و حرفه ای اجرایی می شود.

رییس جمعیت هلال احمر کشور یکی از مهمترین شاخصه های توسعه در دنیای امروز را منابع انسانی دانست و ادامه داد: این منابع، اصلی ترین سرمایه این نهاد به شمار می روند که با هدف حفظ کرامت نیروی انسانی، بیمه و افزایش حقوق داوطلبان در دستور کار قرار دارد.

کولیوند گفت: با اقدامات صورت گرفته و نگاه مثبت دولت سیزدهم، ۲۰ هزار امدادگر در کشور بیمه شده اند.

وی یکی دیگر از بخش های فعالیتی هلال احمر را تولید دارو و اعضای مصنوعی هوشمند دانست و افزود: فعالیت ۲۰۰ مرکز توانبخشی و وجود مراکز آموزشی از افتخارات جمعیت هلال احمر کشور به شمار می رود.

وی با قدردانی از حمایت های رییس جمهور در خصوص توجه ویژه به هلال احمر اضافه کرد: با حمایت آیت الله رییسی، دانشگاه بین المللی نسل سوم هلال احمر راه اندازی می‌شود.

رییس جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به فعالیتهای این نهاد در ایام اربعین حسینی اظهار کرد: در اربعین سال گذشته، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در ۳۲ ایستگاه سلامت و چهار بیمارستان فعال بوده و امدادرسانی به زائرین حسینی را انجام می‌دادند.

کولیوند گفت: امسال نیز همین روند در ایام اربعین حسینی برای خدمت رسانی روزافزون به زوار اباعبدالله الحسین (ع) با قدرت ادامه خواهد داشت.

یرنا، پیر حسین کولیوند در آیین اختتامیه هفته هلال احمر که در تالار وحدت ارومیه برگزار شد، ارتقاء تجهیزات بروز و پیشرفته را از اولویتها دانست و افزود: ۹۰۰ دستگاه آمبولانس و خودروی نجات ترخیص شده و به زودی سهمیه استان‌ها توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: تعداد داوطلبین جمعیت هلال احمر کشور از ۴۶۰ هزار نفر، امروز به بیش از سه میلیون نفر رسیده است که اتفاق بسیار بزرگی است که نشان از ۶.۵ برابری این تعداد در دولت سیزدهم است.

کولیوند تاکید کرد: آموزش‌های تخصصی و مهارت افزایی در جمعیت هلال احمر کشور ادامه دارد.

وی منابع انسانی را اصلی ترین سرمایه جمعیت هلال احمر دانست و گفت: با هدف حفظ کرامت نیروی انسانی این مجموعه، بیمه و افزایش حقوق داوطلبین را در دستور کار قرار دادیم و ۲۰ هزار امدادگر بیمه شدند.

کولیوند، تولید دارو و اعضای مصنوعی هوشمند، فعالیت ۲۰۰ مرکز توانبخشی و وجود مراکز آموزشی را از افتخارات جمعیت هلال احمر کشور اعلام کرد و گفت: با حمایت رییس جمهور، دانشگاه بین المللی نسل سوم هلال احمر راه اندازی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیتهای جمعیت هلال احمر در اربعین حسینی گفت: در اربعین سال گذشته، امدادگران و داوطلبین جمعیت هلال احمر کشور در ۳۲ ایستگاه سلامت و چهار بیمارستان فعال بوده و امدادرسانی به زائرین حسینی را انجام می‌دادند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار