حمله توپخانه‌ای شدید ترکیه به «الحسکه» در شمال سوریه

منابع خبری از حمله توپخانه‌ای ترکیه و عناصر مسلح وابسته به ارتش این کشور به روستای‌های منطقه «تل تمر» و «ابو راسین» در شمال غرب استان الحسکه (شمال سوریه) خبر دادند.

به گزارش ذاکرنیوز، ارتش ترکیه و عناصر مسلح وابسته به آن، دیشب چند روستای اطرفا منطقه تل تمر و ابو راسین در شمال غرب الحسکه را گلوله باران کردند.

خبرگزاری سانا در این باره گزارش داد، نظامیان ارتش ترکیه و مزدوران آنها جمعه شب به شدت روستاهای «الدرداره» و «العبوش» منطقه تل تمر و روستای «تل الورد» در منطقه «ابو راسین» در شمال غرب الحسکه را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

ارتش ترکیه طی سال‌های اخیر به بهانه مبارزه با عناصر «پ.ک.ک» حضور نظامی خود را در شمال سوریه افزایش داده و هر از گاهی حملاتی را در مناطق شمالی سوریه از جمله الحسکه انجام می‌دهد.

از سوی دیگر، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز سه شنبه گذشته در واکنش به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای نظامی این کشور در منطقه تل ابیض واقع در شمال سوریه گفت که ترکیه حملات «انتقام جویانه» خود را افزایش خواهد داد و حمله به مواضع نیروهای ترکیه را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

این در حالی است که مقامات سوری بارها اعلام کردند که حضور نظامی ترکیه در شمال سوریه مصداق اشغالگری است و باید از خاک این کشور خارج شوند.

انتهای پیام

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار