حشد شعبی نقشه داعش برای حمله به زائران اربعین را خنثی کرد

نیروهای داوطلب مردمی عراق موفق شدند نقشه تروریست‌های داعشی برای هدف قرار دادن زائران اربعین حسینی را خنثی کنند.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از رسانه‌های عراقی، نیروهای حشد شعبی عراق با انجام یک عملیات امنیتی دقیق موفق شدند نقشه تروریست‌ها برای هدف قرار دادن زائران مراسم اربعین حسینی را خنثی کنند.

بر اساس این گزارش معاونت اطلاعات هیئت حشد شعبی موفق شد یک شبکه داعش را که قصد هدف قرار دان زوار امام حسین علیه السلام در جریان مراسم اربعین حسینی در جنوب بغداد را داشت متلاشی کند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق چند روز قبل اعلام کرد که طرح فراگیری را ویژه زیارت اربعین تدارک دیده است و درچارچوب آن بقایای گروه داعش هم تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

سرتیپ تحسین الخفاجی سخنگوی عملیات مشترک خبرداد، شمار زیادی از نیروهای امنیتی برای تامین امنیت زائران مستقر شده اند که شمار آنها نسبت به چند روز گذشته بشتر شده است.

وی خبرداد طرح جدیدی توسط نهادهای امنیتی به همین منظور تدوین شده است تا زیارت اربعین امام حسین علیه السلام از نظر امنیتی مشکلی نداشته باشد.

الخفاجی درادامه افزود: نیروی هوایی عراق هم در این طرح مشارکت فعال خواهد داشت و علاوه بر نظارت هوایی برخی از ترابری هوایی را هم انجام داده و در صورت نیاز و در شرایط اورژانسی اقدام به انتقال افراد آسیب دیده  و بیمار هم می کند.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار