تمرینات نظامی پیشرفته نیروهای سوریه دموکراتیک و آمریکا

رسانه‌های آمریکایی از تمرین‌های نظامی پیشرفته نیروهای سوریه دموکراتیک و آمریکا خبر دادند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایسنا، مجله "ایرفورس تایمز" اعلام کرد که نیروهای آمریکایی و نیروهای سوریه دموکراتیک(قسد)‌ رزمایش‌های پیشرفته‌ای را برای استفاده از مهمات در راستای جنگ علیه داعش برگزار کردند تا بتوانند در درخواست حمایت هوایی مهارت کسب کنند.

این مجله نوشت، رزمایش‌ها بر روی خاک سوریه اولین رزمایش نیروهای آمریکایی با نیروهایی است که نیروهای نظامی کلاسیک و رسمی نیستند و می‌تواند موجب خشم کشورهایی شود که مخالف حضور آمریکا در سوریه هستند.

این مجله به نقل از "ویس برایانت"،‌افسر بازنشسته نیروی هوایی نوشت که از چند سال پیش نیروهای قسد برای این مأموریت به کار گرفته شده‌اند. این مسئله یک نگرانی برای حضور نظامی ترکیه و روسیه در سوریه است.

وی گفت: رهبران نظامی خواهان آموزش نیروهای محلی هم‌پیمان هستند چراکه داعش همچنان در سوریه و عراق حضور دارد. مسئله استراتژی قوی که هدف ماموریت آمریکا در سوریه را در درازمدت محقق کند، درحال بررسی است.

از سوی دیگر جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) گفت: به رغم عملیات‌های موفقیت‌آمیز علیه داعش در عراق و همچنین عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک داعش همچنان تهدید به حساب می‌آید.

کربی گفت: تهدید داعش بسیار کاهش یافته است. عملیات اخیر نیروهای سوریه دموکراتیک علیه داعش در اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه موفقیت‌آمیز بود. داعش همچنان برای ماندن در الهول و عضوگیری تلاش می‌کند. ما به حمایت خود از قسد برای شکست داعش ادامه می‌دهیم.

نیروهای آمریکایی در سوریه ۴۰ داعشی را از زندان الهول در شرق حسکه به پایگاه خود در شهر الشدادی در حومه جنوبی شهر منتقل کردند.

ماه میلادی گذشته نیروهای سوریه دموکراتیک عملیاتی را علیه داعش در اردگاه الهول آغاز کردند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار