رسانه‌های خارجی اعلام کردند؛

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف کنگره آمریکا

پلیس واشنگتن در پی دریافت هشدارهایی مبنی بر این‌که یک گروه شبه‌نظامی احتمالا قصد حمله به کنگره ایالات متحده را دارد، اقدامات امنیتی اطراف این محل را تشدید کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پلیس واشنگتن در پی دریافت هشدارهایی مبنی بر این‌که یک گروه شبه‌نظامی حامی دونالد ترامپ احتمالاً قصد حمله به کنگره ایالات متحده را در روز پنج‌شنبه دارد، اقدامات امنیتی اطراف این بنا را تشدید کرد.

بر اساس این گزارش، روز پنج‌شنبه چهارم مارس (۱۴ اسفند) برای یک گروه طرفدار تئوری توطئه که از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، حمایت می‌کنند معنای خاصی داشت و هواداران «کیو انون» که یک تئوری توطئه بی‌پایه محسوب می‌شود، معتقدند که ترامپ در این روز برای آغاز دومین دوره ریاست‌جمهوری خود سوگند یاد می‌کند.

دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر گذشته مقابل جو بایدن، رقیب دموکرات خود شکست خورد اما نتیجه انتخابات را نپذیرفت و مدعی تقلب در انتخابات شد، ادعایی که در نهایت منجر به حمله گروهی از هواداران خشونت‌طلب او به کنگره ایالات متحده و اشغال آن شد که آمریکا را در شوک فرو برد.

رویترز بر اساس خبرنامه وزارت امنیت داخلی ایالات متحده گزارش داده که یک گروه «شبه‌نظامی خشونت‌طلب افراطی» ماه گذشته درباره حمله مجدد به کنگره و کنترل آن در روز چهارم مارس یا یکی از همین روزها نقشه کشیده است.

پلیس واشنگتن به دنبال این امر اعلام کرد که اقدامات لازم را برای خنثی کردن چنین نقشه‌ای بلافاصله انجام داده و شرایط امنیتی را تشدید کرده است. پلیس کنگره نیز گفت که از تهدیدهای بالقوه علیه قانونگذاران و ساختمان کنگره آگاه است و خود را آماده کرده است.

بر این اساس، مجلس نمایندگان ایالات متحده روز پنج‌شنبه جلسه‌ای تشکیل نداد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار