ترامپ از استقرار بیش از 3000 پرسنل نظامی در سه ایالت آمریکا خبر داد

در حالی که تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک به بیش از 3500 نفر رسیده است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از پایین آمدن منحنی مرگ و میر در نیورک سخن گفت و آن را شاخصی مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از شبکه خبری الجزیره قطر، دونالد ترامپ رئیس جمهو آمریکا گفت بازگشت شاخص منحنی مرگ‌ومیر در نیویورک بر اثر ویروس کرونا شاخصی مثبت محسوب می‌شود.

 نیویورک اصلی ترین مرکز شیوع ویروس کرونا شده است. آندریو کومو فرماندار نیویورک اذعان کرد که تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت به بیش از 3500 نفر رسیده است. تنها در روز گذشته بیش از 630 نفر در این ایالت جان خود را از دست داده‌اند. بیش از 10841 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا نیز از روز جمعه تاکنون ثبت شده است. در مجموع بیش از 113704 نفر تاکنون در نیویورک به این ویروس مبتلا شده‌اند.

ترامپ در عین حال نسبت به ثبات در منحنی مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق کانون اصلی این ویروس  ابراز امیدواری کرد.

بر اساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز، شمار قربانیان آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به 9171 نفر رسیده است و 323516 نفر نیز در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ترامپ گفت که بخش مدیریت حالت فوق العاده فدرال اقدام به انتقال کمک‌های حیاتی و  تجهیزات حمایتی از سراسر جهان به آمریکا  کرده است.

وی همچنین از استقرار بیش از 3000 پرسنل متخصص نظامی در بخش بهداشت عمومی به ایالت های نیویورک، نیوجرسی و ایالت کونیتیک آمریکا خبر داد و گفت از سه شنبه بیش از 3000 نفر از پرسنل نظامی در این سه ایالت مستقر خواهند کرد.

در حالی که گسترش ویروس کرونا به نگرانی بزرگی در بین مردم آمریکا تبدیل شده است و کمبود تجهیزات پزشکی و درمانی و حفاظتی چالش بزرگی برای سیستم بهداشت و سلامت ایالات متحده به شمار می‌رود، ترامپ همچنین اعلام کرد که از فردا کار توزیع میلیون‌ها عدد از ماسک در چندین ایالت آمریکا را شروع خواهند کرد.


وی همچنین از شاخص‌های نوید بخش برای استفاده از داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلروکوئین» در مبارزه با ویروس کرونا خبر داد و گفته که در این زمینه مقادیر زیادی از این دارو خریداری شده است.

ترامپ همچنین اعلام کرد که این کشور در صدد ایجاد ایستگاه و مرکز پزشکی فدرال در واشنگتن است.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار