تاکید هند بر ادامه همکاری با افغانستان در مبارزه با تروریسم

درحالی که پاکستان هند را به حمایت از داعش در افغانستان متهم کرده است، مشاور امنیت ملی هند در سفر به کابل به ادامه همکاری‌ها و مبارزه با تروریسم با مقامات افغان تاکید کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم،  «اجیت دووال» مشاور امنیت ملی هند پس از اتهامات پاکستان مبنی بر حمایت دهلی‌نو از داعش در افغانستان برای دیدار با مقامات افغان به کابل سفر کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

براساس بیانیه ریاست جمهوری افغانستان در دیدار دووال و اشرف غنی دو طرف درباره مبارزه با تروریسم و ایجاد اجماع منطقه‌ای در حمایت از روند صلح گفت‌وگو کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

اشرف غنی اظهار داشت که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان ضامن ثبات  این کشور بوده و در خط اول نبرد علیه تروریسم منطقه‌ای و جهانی قرار دارند.

درحالیکه منابع از ابراز تمایل هند برای افزایش سطح کمک‌های نظامی به افغانستان خبر می‌دهند، اشرف غنی به مشاور امنیت ملی هند گفت که کابل و دهلی‌نو از طریق تلاش‌های مشترک با ناتو و آمریکا می‌توانند در مبارزه با تروریسم به موفقیت برسند.

در مقابل اجیت دووال نیز اظهار داشت که هند  خواستار تداوم همکاری‌ها با افغانستان بوده و آماده است که گفت‌وگوها را روی منافع مشترک ادامه دهد.

ارتش پاکستان: داعش در افغانستان با حمایت هند در حال گسترش استعمران خان: پیدایش افراطی‌گری در پاکستان از پیامدهای جهاد افغانستان استهند کمک‌های نظامی به افغانستان را افزایش می‌دهد

این دیدار در حالی صورت گرفته که ژنرال «بابر افتخار» سخنگوی ارتش پاکستان اخیراً مدعی شد که گروه تروریستی داعش با حمایت سازمان اطلاعات هند از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می‌کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار