تاکید سنای آمریکا بر حضور نظامیان این کشور در افغانستان

کمیته دفاعی سنای آمریکا با اشاره به دستور ترامپ به کاهش نیرو در افغانستان تاکید کرد که آمریکا با تهدید گروه‌های تروریستی روبرو است و باید در افغانستان حضور داشته باشد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در پی دستور دونالد ترامپ برای کاهش نظامیان این کشور در افغانستان، کمیته دفاعی سنای آمریکا اظهارداشت که باید در افغانستان حضور داشته باشیم.

اعضای کمیته دفاعی سنای آمریکا تاکید کردند: هنوز باور ندارند که افغان‌ها توانایی برقراری امنیت در کشورشان را داشته باشند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

«آدام اسمیت» رئیس کمیته دفاعی سنای آمریکا گفت: «مناطقی که در آن حاکمیت وجود ندارد و یا ضعیف است زمینه مناسبی برای رشد گروه‌های تروریستی است و به نظر بسیاری اگر افغانستان سقوط کند بار دیگر به 11 سپتامبر باز خواهیم گشت».

«مک تورنبری» عضو کمیته دفاعی سنای آمریکا نیز اظهارداشت که هدف این است که افغان‌ها بتوانند به مشکلات امنیتی خودشان رسیدگی کنند اما هنوز به چنین توانایی نرسیده‌اند».

از سوی دیگر، «استفان بیدل» عضو عضو شورای روابط خارجی آمریکا نیز گفته که باید نیروهای آمریکایی در افغانستان بمانند تا فشاری در مذاکرات دولت افغانستان با طالبان باشد.

مخالفت فرانسه با خروج نظامیان آمریکایی از افغانستانافزایش اختلاف‌ها در آمریکا بر سر خروج نظامی از افغانستانطالبان: خروج نظامیان آمریکایی و عدم مداخله در افغانستان به نفع دو کشور استتقابل سیاسیون و ژنرال‌های آمریکایی برای خروج نظامی از افغانستانمیزان وابستگی خروج نظامی آمریکا به مذاکرات بین‌الافغانی؛ دولت افغانستان کجای ماجرا است؟

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از طلوع، برخی از کارشناسان آمریکایی نیز در این نشست اظهارداشتند که خروج بیشتر نیروهای آمریکایی، توازن قدرت را در میدان جنگ به سود طالبان و گروه‌های دیگری مانند القاعده تغییر خواهد داد.

با این حال، «ویلیام راجر» معاون تحقیقات و سیاست‌گذاری در موسسه «چارلز کوک» که از سوی ترامپ نامزد برای سفارت آمریکا در کابل است، تاکید کرد که اکنون زمان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان فرا رسیده‌است؛ زیرا این جنگ حدود یک تریلیون دالر هزینه برداشته و 2300 تن از نیروهای آمریکایی در این کشور کشته شده‌اند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار