وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

برنامه ویژه ای با محوریت شهید سلیمانی تدارک دیده می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مأموریت اصلی این وزارتخانه را فعالیت با رویکرد فرهنگ شهادت دانست و گفت: برنامه ریزی شده که کار ویژه ای با محوریت حاج قاسم سلیمانی تدارک ببینیم.

به گزارش ذاکرنیوز ، محمدمهدی اسماعیلی پیش از ظهر سه شنبه در ارتباط زنده و تصویری در راستای برگزاری طرح «سه شنبه‌های تکریم» با اشاره به اینکه مردم استان کرمان از پیشگامان انقلاب هستند چرا که فعالیت‌های ارزشمند و انقلابی خود را از قبل از انقلاب آغاز کرده بودند، افزود: نتیجه همین فعالیت‌های انقلابی مردم کرمان بود که متأسفانه شاهد به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان بود که این حادثه نقش اثرگذاری در پیشبرد انقلاب داشت.


وی ادامه داد: یکی دیگر از رشادت‌های استان کرمان مربوط می‌شود به لشکر همیشه پیروز ثارالله که حماسه آفرید و نقش مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشتند و البته حماسه بزرگ‌تری که به نام استان کرمان رقم خورد، شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برای بنده نیز افتخاری بس بزرگ است که آغاز فعالیت خود را از طریق ارتباط با گلزار شهدا و عرض ادب و احترام به روان پاک و مطهر سید الشهدای مقاومت آغاز می‌کنم.


اسماعیلی با بیان این مطلب که یاد و خاطره شهید جهانگیر صدقی را که در این محفل از والدین این شهید بزرگوار تکریم می‌شود، گرامی می‌داریم، تصریح کرد: شهدای ما به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) امامزاده‌های عشق هستند و در واقع برگزاری چنین محافلی موجب ایجاد حسی می‌شود که نتیجه آن تقویت انسجام برای ادامه راه این عزیزان است.


وی با اشاره به اینکه ویژگی اصلی انقلاب، ایثار و شهادت است، اظهار کرد: بر همین اساس فرهنگ شهادت مأموریت اصلی وزارت فرهنگ است و ان شالله برنامه ریزی شده است که کار ویژه ای را با محوریت حاج قاسم سلیمانی تدارک ببینیم.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار