بحران در اردوگاه راستگرایان اسرائیل/ «ایلت شکد» به حزب خانه یهودی بازگشت

«ایلت شکد» با رها کردن حزب متبوعش یامیناه به عنوان رهبر حزب «خانه یهودی» در انتخابات آتی کنست اسرائیل شرکت خواهد کرد.

به گزارش ذاکرنیوز، در فاصله 24 ساعت تا زمان اعلان نهایی فهرست احزاب حاضر در انتخابات آتی پارلمانی رژیم صهیونیستی، آشفتگی در اردوگاه راستگرایان به بالاترین سطح خود رسیده است.

در همین راستا منابع خبری در سرزمین اشغالی از بازگشت مجدد «ایلت شکد» رهبر حزب «یامیناه»، به حزب سابقش «خانه یهودی» خبر می دهند. گفته می‌شود براساس توافقات صورت گرفته میان شکد و رهبران حزب خانه یهودی، وی به عنوان رهبر جدید این حزب در صدر فهرست انتخاباتی خانه یهودی در انتخابات 10 آبان پارلمانی اسرائیل قرار خواهد داشت.

شکد در سال 2018 میلادی با همراهی «نفتالی بنت» نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به منظور تاسیس حزبی جدید با نام یامیناه، از حزب خانه یهودی جدا شد.

بازگشت شکد به خانه یهودی تنها 2 روز پس از انتشار بیانیه انحلال ائتلاف موسوم به «روح صهیونیستی» میان وی و «یوعز هندل» رهبر حزب «راه میهن» به وقوع پیوسته است.

شکد که پس از انتشار نتایج آخرین نظرسنجی‌های انجام شده در سرزمین های اشغالی از کسب حدنصاب لازم برای ورود به کنست اسرائیل بازمانده بود، امیدوار است تا با بازگشت مجدد به حزب خانه یهودی بتواند وضعیت جناح راستگرا را در انتخابات پیش رو بهبود ببخشد.

پنجمین انتخابات متوالی فلسطین اشغالی در حالی برگزار خواهد شد که آخرین ارزیابی‌ها از تداوم ناکامی دو جناح رقیب به منظور کسب حدنصاب لازم برای تشکیل کابینه و خطر حرکت در مسیر ششمین انتخابات متوالی حکایت دارند.

انتهای پیام/

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار